BREAKING NEWS

Rama tërhoqi vendimin për rritjen e çmimit të energjisë, ERE del me njoftimin e papritur

Rama tërhoqi vendimin për rritjen e çmimit të
x
BREAKING NEWS

Partia Demokratike jep njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë pritet të ndodhë nesër

Partia Demokratike jep njoftimin e rëndësishëm, ja
x
BREAKING NEWS

‘1 milion euro xhiro në ditë’, gazetari zbardh detaje të reja nga biznesi i Vis Martinajt: Kishte lidhje me elementë të botës së krimit në të gjithë Shqipërinë, fitimet rriteshin për shkak të...

‘1 milion euro xhiro në ditë’, gazetari zbardh detaje
x
BREAKING NEWS

“Ballkani më i rrezikuar se kurrë”, Mediu bën paralajmërimin e frikshëm: Jemi në “luftë” me Iranin ndërsa qeveria...

“Ballkani më i rrezikuar se kurrë”, Mediu bën
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e bosit të lojërave të fatit, gazetari zbulon kush po i publikon fotot e Vis Martinajt

Zhdukja e bosit të lojërave të fatit, gazetari zbulon kush po i
x
BREAKING NEWS

Fantastike! Liberalizimi i vizave, Kosova merr lajmin e madh nga Greqia

Fantastike! Liberalizimi i vizave, Kosova merr lajmin e madh nga Greqia
x
BREAKING NEWS

Hapen aplikimet për pranim në Akademinë e Sigurisë, ja cilat janë kriteret për tu bërë efektiv policie

Hapen aplikimet për pranim në Akademinë e Sigurisë, ja cilat
x
BREAKING NEWS

Vrasja e Pjetër Kolës në Pukë, shoqërohet edhe një grua nga Berati, zbardhen dyshimet e policisë

Vrasja e Pjetër Kolës në Pukë, shoqërohet edhe një
x

Gossip

Nga Saimir Tahiri deri tek Elvana Gjata e Bes Kallaku, ja artistët dhe politikanët që kanë qenë bashkë në një klasë, mes tyre dhe ministrja e njohur

Nga Saimir Tahiri deri tek Elvana Gjata e Bes Kallaku, ja artistët dhe

Deputetë, ministra e këngëtarë kanë ndarë të njëjtën klasë, ndonëse tashmë secili po ndjek rrugën e tij.

Elvana Gjata, Besart Kallaku dhe Jonida Vokshi kanë qenë bashkë tek Akademia e Arteve. Edhe pse ajo sot është një këngëtare e suksesshme, në fakt Elvana ka studiuar për regji.Nga Saimir Tahiri deri tek Elvana Gjata e Bes Kallaku, ja artistët dhe

Dy shoqet e universitetit e kanë ruajtur me fanatizëm shoqërinë e tyre, pasi Vokshi dhe Gjata janë akoma të pandara.

Ish-ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri, Julka Gramo dhe Ogerta Manastirliu janë tre ish-nxënës të gjimnazit “Sami Frashëri” në Tiranë.

Nga Saimir Tahiri deri tek Elvana Gjata e Bes Kallaku, ja artistët dhe

Ishte Julka ajo që ndau momentin e ribashkimit të ish-shokëve të klasës rreth 4 vite më parë. Ata organizuan një mbrëmje të veçantë: me regjistrin e vjetër dhe apelin e mungesave.

Nga Saimir Tahiri deri tek Elvana Gjata e Bes Kallaku, ja artistët dhe

Në regjistrër lexohen qartë 3 emrat: Ogerta Manastirliu, Saimir Tahiri, emri i këngëtares dhe moderatore, Julkës.

Dietologia Blerina Bombaj dhe gazetarja e njohur Sonila Meço kanë qenë shoqe gjimnazi, pasi të dyja studionin tek “Ismail Qemali”. Raportet e mira midis dyshes duket se vazhdojnë edhe pas kësaj periudhe, sepse disa kohë më parë Sonila Meço u fotografua duke kaluar disa momente qetësie me vajzën e saj në ambjentet e Blerina Farm.

Nga Saimir Tahiri deri tek Elvana Gjata e Bes Kallaku, ja artistët dhe

Rreth 20 vite më parë, Vikena Kamenica, Ornela Bregu dhe Ledina Çelo kanë studiuar në Liceun Artistik. Pak kohë më parë, Ledina Çelo postoi këtë foto si një rikthim aty rreth viteve ’90 me shoqen e klasës, Ornela Bregu.

Nga Saimir Tahiri deri tek Elvana Gjata e Bes Kallaku, ja artistët dhe

Bashkim Fino dhe ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, kanë qenë shokë klase. Këtë gjë e pohoi vetë Kodheli, ku gjatë një seance për diskutimin e minoriteteve në Komisionin e Jashtëm në vitin 2017. Gjatë diskutimeve në sallë futet Bashkim Fino me vonesë, ndërsa Kodheli pas një batute tregon një histori, sikur e cilëson ajo të hershme: “Mirë se erdhe z.Fino. Se me Bashkimin kam një histori të hershme. Ne kemi qenë në një klasë bashkë. Jemi shokë të mirë që prej vitit të largët ‘82”.Nga Saimir Tahiri deri tek Elvana Gjata e Bes Kallaku, ja artistët dhe

Madje edhe Ben Blushi dhe ish-presidenti Ilir Meta kanë qenë “shok” klase në gjimnazin “Sami Frashëri” në Tiranë. Blushi ka pranuar se është zënë me ish-presidentin Meta kur kanë qenë shokë klasë për arsye banale, gjë që asokohe i kishte kushtuar 2 javë pezullim nga shkolla.

Nga Saimir Tahiri deri tek Elvana Gjata e Bes Kallaku, ja artistët dhe