BREAKING NEWS

“Kjo është një ditë që kam dashur të vijë prej kohësh”/ Emocionohet kryeministri Rama, nderon në Kosovë akademikun shumë të njohur me “Yllin e Medaljes”: Zotni burrë, vetëdija e tij është tipar dallues!

“Kjo është një ditë që kam dashur të
x
BREAKING NEWS

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për çfarë kanë rënë dakord me Albin Kurtin: Do ndodhë në javën e fundit të nëntorit

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për
x
BREAKING NEWS

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama mban qëndrimin e prerë për tensionet në Veri dhe jep mesazhin e fortë: E drejta është me...(VIDEO-LIVE)

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët, kryeministri i Kosovës mesazh të fuqishëm

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët,
x
BREAKING NEWS

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë Berishën drejt SPAK, gjenerali zbërthehet te amerikanët për aferën e Gërdecit

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë
x
BREAKING NEWS

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan Hoxhës në ambasadën amerikane dhe akuzat ndaj Shkëlzen Berishës

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan
x
BREAKING NEWS

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas epokës Merkel, ja rezultati paraprak i zgjedhjeve në Gjermani

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas
x

Lifestyle

Nga sot këtë shenjë të horoskopit e presin ndryshime të mëdha! Mësoni çfarë kanë rezervuar yjet për secilin prej jush

Nga sot këtë shenjë të horoskopit e presin ndryshime të

Dashi

Nëse dëshironi diçka në këtë ditë të parë të muajit gusht, do të gjeni mënyrën për ta bërë tuajën, edhe nëse disa prej personave me të cilët jetoni dhe punoni nuk duan ta keni. Ndikimi i Hënës në shenjën tuaj do të jetë një ndihmesë e madhe.

Demi

Në 24 orët e ardhshme do të përjetoni lëkundje të mëdha në qetësinë tuaj familjare, por nuk ka asgjë për tu shqetësuar. Fakti është se duhet të bëni disa ndryshime dhe rifreskim të gjërave. Po ashtu duhet të shtyni fort që të zgjidhni çështjet në mënyrë të qëndrueshme.

Binjakët

Me ndikimin e Hënës dhe Mërkurit në shenjën tuaj do të keni shumë për të thënë nesër. Nuk ka shumë gjasa që të përballeni me kundërshti të mëdha.

Gaforrja

Qëndrimi juaj përballë parasë do të pësojë një transformim në ditët e ardhshme, e madje për mirë. Duhet të kuptoni se vlera juaj nuk matet me sa keni dhe sa fitoni, por nga mënyra si silleni dhe i trajtoni të tjerët.

Luani

Hëna e re në shenjën tuaj e bën këtë 1 gusht një prej ditëve më të rëndësishme të vitit. Megjithëse ngjarjet mund t’ju shqetësojnë fillimisht, ato do të rezultojnë në të mirën tuaj. Dita e parë e gushtit është dita e parë edhe e pjesës tjetër të jetës suaj, dhe ajo do të jetë e mirë me ju.

Virgjëresha

Bestytni të veçanta po ju pengojnë dhe duhet të shpëtoni prej tyre. Duhet të jeni shumë më pozitiv në pikëpamjen si e shikoni jetën. Nuk duhet vetëm të mendoni për të ardhmen, duhet ta krijoni atë.

Peshorja

Mos u shqetësoni t’u shpjegoni veprimet tuaja të tjerëve, thjeshtë veproni dhe bëni çfarë mendoni se është e drejtë dhe do të funksionojë për ju. Nëse i qëndroni asaj që besoni, asgjë dhe askush nuk ju ndalojë të arrini qëllimet tuaja.

Akrepi

Ndryshime të mëdha do të ndodhin në karrierën tuaj në 24 orët e ardhshme dhe të jeni të sigurt se ndryshimi është për mirë. Mos i dëgjoni ata që thonë se synoni shumë lart.

Shigjetari

Kjo është një prej ditëve më të rëndësishme të vitit për ju dhe nëse do të keni guximin për të ndjekur ëndrrën tuaj, nuk ka asgjë që nuk mund ta arrini. Fjala “nuk mundeni” duhet të hiqet tërësisht nga fjalori juaj.

Bricjapi

A po i përdorni të gjitha dhuntitë deri në pikën e fundit? Nëse do të tregoheni i ndershëm me veten, do të pranoni se mund të bëni më mirë dhe më shumë – dhe nëse ia nisni që tani, së shpejti do të arrini shumë më shumë.

Ujori

Në 24 orët e ardhshme do të ndodhë diçka që nuk e keni parashikuar, por kjo nuk është diçka e keqe. Përkundrazi, edhe nëse detyroheni nga rrethanat të lëvizni në një drejtim të kundërt, shpejt do të arrini rezultate të kënaqshme.

Peshqit

Rutina juaj e përditshme do të prishet këtë 1 gusht ose ditën e dytë të muajit. Edhe pse në afatin e shkurtër do ta gjeni shqetësuese, në afatin e gjatë do të kuptoni se gjithçka është në favorin tuaj. Të gjitha ndryshimet janë të mira nga një perspektivë.