BREAKING NEWS

NJOFTIM I RËNDËSISHËM / Komiteti Teknik i Ekspertëve nxjerr masat e reja për të kufizuar përhapjen e Covid, mbyllen universitetet dhe konviktet, ja çfarë pritet të ndodhë me baret dhe restorantet në Shqipëri

NJOFTIM I RËNDËSISHËM / Komiteti Teknik i Ekspertëve nxjerr
x

Gossip

Nga sot në fuqi vendimi për mbajtjen e maskave në mjedise të hapura, Delinda Disha del me reagimin e fortë: Vini re, vini re! Të rrëmbejmë...

Nga sot në fuqi vendimi për mbajtjen e maskave në mjedise të

Aktorja e ‘Klanifornias’ ka ironizuar vendimin e qeverisë që hyri në fuqi sot për mbajtjen e detyruar të maskave edhe në mjedise të hapura. Për Delindën ky vendim të kujton kohën e komunizmit dhe siç shprehet aktorja nuk e ka pritur fare mirë.

“Vini re, vini re! Ju flet radio Tirana.Në territorin e Republikës Popullore të Shqipërisë sapo ka shkelur sapo ka shkelur Covid-19 në tërësinë territoriale. I gjithë populli nga Vermoshi në Konispol të rrëmbejë maskat dhe të sulmojmë armikun me maska në fytyrë nga çdo vendstrehim dhe llogore. Rroftë PPSH!”, shkruan aktorja në postimin e saj.

Nga sot në fuqi vendimi për mbajtjen e maskave në mjedise të