BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x
BREAKING NEWS

Meloni hap fabrikë në Serbi dhe sjell afrikanë në Shqipëri, kryeministrja italiane tallet me Edi Ramën dhe përkëdhel presidentin Vuçiç

Meloni hap fabrikë në Serbi dhe sjell afrikanë në
x
BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x

Gossip

Nga Zelanda e Re në Tiranë, Vesa Luma jep lajmin e shumëpritur për fansat

Nga Zelanda e Re në Tiranë, Vesa Luma jep lajmin e shumëpritur

Këngëtarja e njohur Vesa Luma është rikthyer më në fund në Shqipëri. Pas vitesh që ajo shkoi të jetonte në Zelandën e Re, së bashku me bashkëshortin e saj Big Basta dhe djalin Liam, tani ajo është shprehur se do të jetojë në Tiranë. Lidhur me këtë rikthim të saj, Vesa ka folur në një studio televizive.

Kam blerë një biletë një-drejtimshe. Kjo nuk do të thotë se nuk do të kthehem më, ose që nuk do të shkoj në ndonjë vend tjetër, por ia kemi arritur qëllimit se pse kemi shkuar. Është udhëtim i gjatë, mbi 40 orë dhe sidomos kur je me fëmijë është një ekstra ngarkesë. Është shumë e lodhshme dhe ndoshta prandaj e kemi pasur synimin që të marrim rezidencën dhe të kthehemi prapë.

Pse vendosët që të shkonit atje në fillim?

Ishte një mundësi e mirë. Ishte një i afërm i jonë që ishte atje dhe i tha Gerit për këtë. Ne kemi qejf të eksplorojmë vende të reja dhe tani që po rritet djali është pak më e vështirë, tani po e kuptojmë. Por atëherë ishte pak më e lehtë. Kështu iku, dhe më tha ‘hajde se është shumë mirë’ dhe e provuam. Nuk e menduam shumë gjatë. Ishim në kulm të karrierës dhe morëm një vendim, që tani do të isha menduar disa herë. Prandaj them që ndonjëherë disa gjëra është më mirë t’i lësh të rrjedhin lirshëm. Kemi bërë mirë në fakt. Por nuk e heq mundësinë që nesër-pasnesër të zhvendosemi në një vend tjetër.

Si të duket ky rikthim, aty ku e ke lënë?

Ishte shumë stresuese në fakt kur sheh disa artistë të caktuar dhe thua që ky është klani që është për momentin. Çfarë do të bësh ti? Si do të rikthehesh? Mua më vjen mirë sepse artistët atë punë kanë dhe ata që kanë punuar gjithë kohës, ka qenë puna e tyre primare. Unë u riktheva në një koncert verës me shumë stres dhe me shumë emocion, sepse mendova që janë ata pastaj ne të tjerët. Por më vërtetuan krejt të kundërtën. Dinin çdo këngë, si fëmijë, si të rritur. Varet si e shohin muzikën. Dikush e sheh si një mënyrë për të bërë para, dikush e sheh në një mënyrë më shpirtërore, dikush i sheh të dyja bashkë dhe mundohet të bëjë balancën.