Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Një lajm i hidhur nga bota e muzikës! Vdes kitaristi i njohur

Postuar: 16/09/2019 - 20:36

Një lajm i hidhur vjen nga bota e muzikës. 

Ric Ocasek, lideri i grupit "The Cars" ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare.

Familja ka zbuluar se kitaristi Ric vdiq në shtëpinë e tij në Manhattan.

Ocasek ishte i martuar me modelen Paulina Porizkova, me të cilën u takua gjatë xhirimit të videoklipit të këngës “Drive”. Të dy u bënë prindër të pesë djemve.

Kujtojmë që grupi muzikor "The Cars" u krijua në Boston në mes të viteve 1970 nga Ocasek dhe kolegu i tij Benjamin Orr, të cilët u njohën në gjimnaz.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/10/2019 - 20:14

Para pak ditësh këngëtarja Loredana Zefi, ka bërë publik lajmin e ndarjes nga Mozzik. Siç duket Mozzik nuk është ndalur, pasi ka njoftuar këngën e re të tij, e cila do të mbajë titullin: Dhelpër dinake!

Postuar: 18/10/2019 - 12:54

Ajo është tashmë një ndër  këngëtaret shqiptare me famë botërore më të dashura.

Postuar: 18/10/2019 - 11:24

Kate Middelton dhe Princi William kishin planifikuar të udhëtonin drejt Pakistanit, ku do të qënd

Postuar: 18/10/2019 - 09:58

Trashëgimtarja e ‘Top Channel’, Lori Hoxha është një nga personazhet më të dashur dhe

Postuar: 18/10/2019 - 09:11

Aurela Gaçe ka rrëfyer në “Këndo këngën time” një nga periudhat më të vështira të jet

Postuar: 18/10/2019 - 08:36

Aktorja e teatrit Mariana Kondi është shumë e dashur për publikun shqiptar.

Postuar: 17/10/2019 - 18:54

Aktorja e njohur amerikane Helen Elizabeth Hunt, e njohur si fituese e çmimit ‘Oskar’