BREAKING NEWS

Temperaturat e ulëta mbërthejnë vendin, ministrja Kushi publikon udhëzimin e rëndësishëm për shkollat

Temperaturat e ulëta mbërthejnë vendin, ministrja Kushi publikon
x

Gossip

Një lajm i hidhur nga bota e muzikës! Vdes kitaristi i njohur

Një lajm i hidhur nga bota e muzikës! Vdes kitaristi i njohur

Një lajm i hidhur vjen nga bota e muzikës. 

Ric Ocasek, lideri i grupit "The Cars" ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare.

Familja ka zbuluar se kitaristi Ric vdiq në shtëpinë e tij në Manhattan.

Ocasek ishte i martuar me modelen Paulina Porizkova, me të cilën u takua gjatë xhirimit të videoklipit të këngës “Drive”. Të dy u bënë prindër të pesë djemve.

Kujtojmë që grupi muzikor "The Cars" u krijua në Boston në mes të viteve 1970 nga Ocasek dhe kolegu i tij Benjamin Orr, të cilët u njohën në gjimnaz.