Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Një përrallë që i kushtohet Mbretëreshës Geraldinë: Elia Zogu publikon librin për lexuesit e vegjël: Hulumtova te kujtimet dhe fotot e saj! 

Postuar: 09/11/2019 - 18:42

Princesha Elia Zaharia Zogu ka njoftuar publikimin e librit të saj ‘Trëndafili i bardhë’. Elia shprehet në rrjetet sociale se në libër do të pasqyrohet historia e Mbretëreshës Geraldinë, sjellë në formën e një përralle.

‘Të dashur miq, me shumë emocion ju komunikoj ardhjen për lexuesit e vegjël të përrallës sime Trëndafili i Bardhë. Kjo përrallë i kushtohet Mbretëreshës Geraldine dhe jetës së saj nga fëmijeria deri në kurorëzimin në martesë me Mbretin Zog I. E kam shkruar me shumë dashuri, duke hulumtuar në kujtimet e saj të shkruara, në fotot e saj aq frymëzuese, në kujtimet e Princ Lekës që u rrit nën përkujdesjet e saj. Për dy vite rradhazi, së bashku me mikeshën time të zemrës Ledia Kostandini kemi bashkëpunuar intensivisht, dhe ajo ka sjellë mjeshtërisht ilustrimet më të bukura që mund të ëndërroja, duke i dhënë jetë çdo fantazie timen! Pa të kjo përrallë nuk do kishte kurrë këtë ndjeshmëri. E falenderoj Ledian time me gjithë zemër, për talentin e saj dhe gjithë përkushtimin gjatë këtij krijimi. Përralla e Trëndafilit po botohet nga shtëpia botuese Albas nën kujdesin e Rita Petros, e cila më ka mbështetur me shumë besim që në leximin e pare. Trëndafili i Bardhë do t’ju presë në Panairin e librit duke filluar nga data 13 nëntor’, shkruan Elia Zaharia Zogu.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 19:03

Shkrimtari i njohur Agim Doçi i ftuar në  “Thumb On” ka zbuluar detaje mbi tekstin që ai ka shkruar, “Ti nuk din as me ma lyp”, kënduar nga Bleona Qereti, duke i kthyer përgjigje kështu nj

Postuar: 18/11/2019 - 18:57

Modelja me prejardhje ruse Anastasiya Kvitko, vazhdon të provokojë me format e saj bombastike.

Postuar: 18/11/2019 - 17:37

Këngëtari Flori Mumajesi së fundmi ai ka publikuar këngën e tij më të re ‘Thjesht të du&rsq

Postuar: 18/11/2019 - 15:37

Shkrimtari dhe autori i këngëve shumë i njohur Agim Doçi së fundmi i është shtuar listës së pakën

Postuar: 18/11/2019 - 15:19

Mbrëmë u inagurua stadiumi më i ri në Shqipëri “Air Albania Stadium” me përballjen e

Postuar: 18/11/2019 - 14:37

Shumë mund të jenë skeptik, nëse mund të bëhesh i pasur me punë, kjo gjë ka ndodhur edhe me moder

Postuar: 18/11/2019 - 13:51

Fundjavën që lamë pas Rudina Dembacaj pranoi divorcin nga bashëkshorti dhe u konfirmua lidhja e s