BREAKING NEWS

“Hakerat po shantazhojnë”, Eksperti i IT bën paralajmërimin e fortë: Publikimet janë mesazhe, sulmi kibernetik vazhdon

“Hakerat po shantazhojnë”, Eksperti i IT bën
x
BREAKING NEWS

“Dëm katastrofik i privatësisë”/ Eksperti i kriminalistikës ngre alarmin dhe bën paralajmërimin e fortë: Bisedat e 506 mijë shqiptarëve në WhatsApp janë nxjerrë në shitje

“Dëm katastrofik i privatësisë”/ Eksperti i
x
BREAKING NEWS

SKANDALI në Qatar/ FIFA nis hetimet ndaj kombëtares serbe, vjen reagimi i ministrit të Jashtëm: Hipokrizi, Kosova pjesë e Serbisë!

SKANDALI në Qatar/ FIFA nis hetimet ndaj kombëtares serbe, vjen
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e përbashkët: Vëllezërit nga Kosova kanë paguar oligarkët për të ardhur në tokën amë! Ballkani Hapur tradhtia më e madhe

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e
x
BREAKING NEWS

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën thirrjen e fortë Bashkisë dhe e paralajmëron

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën
x
BREAKING NEWS

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare këngëtares Dua Lipa

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare
x
BREAKING NEWS

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha zbulon arsyen pse u largua nga parlamenti

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha
x
BREAKING NEWS

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë, deputetët e PD-së marrin vendimin e papritur! Çfarë ndodhi?

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë,
x

Gossip

“Një seancë nga ato që nuk harrohen”/ Çfarë ndodhi mes dy artistëve? Ronela Hajati dhe Alban Ramosaj përfundojnë në gjyq

“Një seancë nga ato që nuk harrohen”/

Rivaliteti i madh që u krijua mes këngës së Alban Ramosajt (Theje) dhe Ronela Hajatit (Sekret) në “Festivalin e Këngës” u duk se ndikoi në raportin miqësor mes dy artistëve.

Këngëtari nuk e mbështeti, të paktën publikisht, përfaqësuesen e Shqipërisë në Festivalin Europian, teksa ka deklaruar se ‘Festivali i Këngës’ është treguar racist dhe jo i drejtë në zgjedhjen e përfaqësuesit në Eurovision.

Ndërsa tezja e tij, Albërie Hadërgjonaj, deklaroi: “Me këtë(Rona Nishliun) nuk qeshi Evropa po na zbardhi faqen” pak pas finales së Eurovision. Teksa u shpreh se nëse nipi i saj, Alban Ramosaj, do kishte fituar “Festivalin e Këngës” do kishte prekur finalen.

Mirëpo së fundmi, një postim i papritur erdhi nga Ardit Gjebera i cili publikoi një foto të Ronelës me Albanin ku ndodheshin pranë njëri-tjetrit duke parë telefonin dhe ajo çka tërhoqi vëmendjen ishte mbishkrimi i fotos:

“Gati për shihemi në gjyq? Apo mos është efekti i dashurisë ‘magjike’”.

“Një seancë nga ato që nuk harrohen”/

Madje në postim u vu re dhe komenti epik i Eni Çobanit e cila shkroi: “Një seancë nga ato që nuk harrohen”- duke etiketuar dy këngëtarët.

“Një seancë nga ato që nuk harrohen”/

Nuk dihet saktësisht se çfarë po kurdisin dy artistët por në foto dyshja duken se janë duke përgatitur diçka dhe shpresohet ndonjë bashkëpunim në festivalin e përvitshëm i cili pritet të fillojë se shpejti, “Kënga Magjike”.

Ronela dhe Albani duket se kanë ruajtur gjithmonë raporte të mira me njëri-tjetrin pavarësisht zhurmës që u krijua gjatë periudhës së ‘Eurovision’-it.