BREAKING NEWS

Sa do bjerë ekonomia pas krizës së COVID-19? Rama i befason të gjithë me përgjigjen e tij

Sa do bjerë ekonomia pas krizës së COVID-19? Rama i befason
x

Gossip

Një tjetër “Brexit” për Boris Johnson, drejt divorcit që do t’i heqë nga duart shifrën marramendëse

Një tjetër “Brexit” për Boris Johnson, drejt divorcit

Kryeministri britanik më në fund është drejt finalizimit të divorcit me bashkëshorten Marina Wheeler, me të cilën nuk jetojnë më bashkë prej dy vjetësh.

Në një gjykatë në Londër u zhvillua një seancë dëgjimore, ku asnjë nga çifti në fjalë nuk ishte i pranishëm. Gjyqtarja i dha “Ok” Marinës për të aplikuar për një dekret që do t’i japë fund martesës së tyre.

“Daily Mail” shkruan se çifti ka rënë dakord që Wheeler të marrë 4 milionë paund nga pasuria e Johnson, por ende nuk është zyrtarizuar asgjë.

Çifti ka katër fëmijë dhe vendosi që mos të bashkëjetonte më, për shkak të mosmarrëveshjeve për ndarjen e pasurisë dhe të pronave.