Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Njihuni me aktorin shqiptar që ka biznes prodhimin e marijuanës

Postuar: 26/05/2019 - 14:39

Jim Belushi është padyshim një prej aktorëve më të njohur me origjinë shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.
 
Vitet e fundit ai është tërhequr pak nga aktrimi, pasi nuk e kemi parë të jetë më pjesë e serialeve.
 
Ka pasur një arsye që aktori është larguar nga kinematografia. Jim Belushi tashmë është biznesmen.
 
Por, ai nuk ka një biznes si gjithë të tjerat dhe aspak normal. E themi këtë, pasi aktori ka themeluar dhe menaxhon një fermë që kultivon marijuanën.
 
Ferma e tij e marijuanës ndodhet në Oregon të Shteteve të Bashkuara.
 
Në Oregon marijuana është e legalizuar. Aktori shqiptar ka bërë publike edhe disa foto që tregojnë pamje nga ferma e tij, ku kultivohet marjuhanë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/06/2019 - 22:10

Vesa Luma ka kërkuar të martohet sërish.
 

Postuar: 19/06/2019 - 15:47

Ronela Hajati gjatë këtyre muajve ka nxjerr një sërë këngësh që janë pëlqyer shumë nga publiku dh

Postuar: 18/06/2019 - 12:29

Benard Marashi dhe Xheni Mhillaj kanë qenë një ndër çiftet më të komentuara dhe të dashura për pu

Postuar: 18/06/2019 - 12:09

Moderatorja e njohur e emisionit "Thumb", Aulona Musta është një ndër personazhet më ak

Postuar: 18/06/2019 - 10:18

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi me dëbimin e miliona njerëzve që jetoj

Postuar: 18/06/2019 - 08:51

Ditën e djeshme reperja shumë e komentuar e shoëbizit, Tayna, u diplomua në një universitet të Pr

Postuar: 17/06/2019 - 19:51

Kejsi Medini ishte protagoniste e videos “Pa ty dashni”, një bashkëpunim i babait të