BREAKING NEWS

(FOTOT) Vjen lajmi fantastik/ Familjet shqiptare në kampin e ISIS po i dorëzohen autoriteteve shqiptare, riatdhesohen gra e fëmijë

(FOTOT) Vjen lajmi fantastik/ Familjet shqiptare në kampin e ISIS po i
x
BREAKING NEWS

“I pashpirt dhe i poshtër”, Romeo Kara del me paralajmërimin ‘bombë’ për Sali Berishën: Tani jetojmë vetëm për të parë fundin tënd! (VIDEO)

“I pashpirt dhe i poshtër”, Romeo Kara del me
x
BREAKING NEWS

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu që u shkarkua nga detyra jep lajmin fantastik: Së shpejti...

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu
x
BREAKING NEWS

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e menjëhershëm, ja çfarë përcakton VKM-ja

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti tragjik iu merr jetën dy të rinjve. Policia zbardh detajet e rënda

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti
x
BREAKING NEWS

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat Bashës për të spastruar partinë nga mbetja e fundit e komunizmit në Parlamentin e ri

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend, në 30 vite ka pasur vetëm përplasje me Uashingtonin

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend,
x

Gossip

Nuk do ta besoni/ Aktori i njohur shqiptar tregon për çfarë i ka mbaruar studimet e tij dhe profesionin që ka ushtruar për 2 vite: Jam penduar që e kam lënë!

Nuk do ta besoni/ Aktori i njohur shqiptar tregon për çfarë i

Aktori i mirënjohur shqiptar, Mevlan Shaaj ishte i ftuar sot në emisionin ‘Historia ime’ ku tregoi se ka studiuar për mjekësi dhe e ka ushtruar profesionin për dy vite në spital. Ai rrëfeu se vazhdon ta pëlqejë ende këtë profesion dhe shpesh herë mendon që ka bërë një budallallëk që e ka lënë.

Mirela Milori: Ju njoh si aktor, por ju fillesat i keni pasur në një politeknikë mjekësore. Keni studiuar për mjekësi?

Mevlan Shanaj: Në atë kohë kishte shkolla profesionale 4-vjeçare të profileve të ndryshme dhe unë isha në mjekësi, 4 vite.

Mirela Milori: E ke ushtruar profesionin?

Mevlan Shanaj: Dy vjet në spitalin e Patosit.

Mirela Milori: Të pëlqente?

Mevlan Shanaj: Më pëlqen edhe sot. Madje pak vonë tani që duket sikur kam mësuar nga jeta, nga jeta nuk mëson dot kurrë dhe këtë e kam kapur si pikën më delikate të njeriut. Çfarëdo lloj profesioni që të kesh, ndihesh i paplotësuar, egoist. Në art thuhet që ky egoizëm është edhe më i zhvilluar, por unë nuk mendoj se ka një profesionist që nuk është egoist.

Dikur i kam thënë miqve të mi që i kam ruajtur marrëdhëniet e shkëlqyera, çfarë budallallëku kam bërë që ika nga mjekësia. Ata më thanë që jo ne të kemi zili ty që u bëre kështu, kështu. Por mjekësinë e kam dashur dhe e dua se është profesioni që ne trokasim kur kemi nevojë.

Mirela Milori: Do fitonim një mjek të mirë, por më mirë që fituam juve si artist, si aktor, si protagonist i mendimit intelektual.

Më të lexuarat