BREAKING NEWS

Genc Burimi: Amerikanët mund ta çojnë Ramën në SPAK, nëse Kraja nis goditjen e Berishës dhe Metës rrezikohet të ketë destabilitet

Genc Burimi: Amerikanët mund ta çojnë Ramën në SPAK,
x
BREAKING NEWS

Paralajmërimi i “Homeland Justice”: Kemi hakeruar dokumente sekrete, së shpejti qeveria e Shqipërisë do të ekspozohet

Paralajmërimi i “Homeland Justice”: Kemi hakeruar dokumente
x
BREAKING NEWS

Abazoviç lëshon deklaratën e fortë: U bëj thirrje atyre që synonin të ma ‘hiqnin kokën’, të përshpejtojnë

Abazoviç lëshon deklaratën e fortë: U bëj thirrje
x
BREAKING NEWS

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte vënë në dispozicion të bandës së drogës”, Alibeaj reagon ndaj arrestimit të ish-shefit të policisë: Trafiku bëhej me bekimin e kryeministrit dhe ekzekutohej nga Saimir Tahiri

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte
x
BREAKING NEWS

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga arrestimi, ja ku ishte fshehur fshehur për 5 vite ish-shefi i policisë që u arratis nga Muriqani

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga
x
BREAKING NEWS

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve, arrestohet në Berat ish-shefi i Policisë së Dhërmiut

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve,
x
BREAKING NEWS

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do të jenë subjekt i drejtësisë”, paralajmërimi i fortë i Vangjelit: ‘Moti politik’ do të bëhet shumë më i nxehtë në shtator

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do
x
BREAKING NEWS

“Ngjarje që ka vënë në dilemë dhe vështirësi të madhe policinë”, Klodiana Lala zbardh detaje të reja nga humbja e kontakteve me Martinajn: Ja cilat janë tre zonat që po hetohen

“Ngjarje që ka vënë në dilemë dhe
x

Gossip

"Nuk do ta fal kurrë babin, na la vetëm në...", Ermal Meta shërohet nga enjtja në fytyrë, zbulon arsyen e vërtetë pse nuk ka asnjë kontakt me të atin

"Nuk do ta fal kurrë babin, na la vetëm në...", Ermal

Së fundmi i është dashur të ndërpresë aktivitetin live për shkak të një problemi shëndetësor, ënjtje të fytyrës dhe kokës që e kishte detyruar të ndalonte dhe të bënte kontrolle. Tashmë këngëtari me origjinë shqiptare Ermal Meta bën të ditur se është shëruar dhe ndjehet më mirë.

Sipas mediave vendase, në një intervistë për të përditshme italiane "Oggi" Meta tha se i ishte dashur që të anullonte disa aktivitete pune që të mund të zbulonte shkaqet e sëmundjes.

“Më është dashur të pezulloj disa aktivitete pune që të mund të hetoj shkaqet dhe më erdhi keq, por ishte e nevojshme. Për fat të mirë, me një trajtim të synuar dhe të papritur, gjithçka shkoi mirë. Në fund nuk ishte asgjë shqetësuese," shpjegon ai.

Gjatë intervistës Meta ju rikthyer edhe njëherë etapave të një jete që nisi në Shqipëri, ku kantautori jetoi për 13 vjet në një klimë jo më të mirë. Në vendlindjen e tij, në fakt, ishte regjimi komunist i Enver Hoxhës.

“Çdo fjalë mund të lexohej si një pozicion përmbysës në lidhje me një 'kod' që duhej të intuitohej, të përvetësohej. Mendoj se kjo më bëri të fshihesha, edhe pse periudha më e vështirë ishte nga rënia e regjimit, në 1991, deri kur u largova në 1994: dhunë, krim, vdekje në rrugë, një ndjenjë rreziku për të cilën nuk e kisha bërë, nuk do ta falë kurrë babain tim, i cili na la vetëm në ato vite të tmerrshme”.- shtoi ai.

Ermal Meta ka lindur në qytetin e Fierit ku dhe jetoi deri në moshën 13-vjeçari ku më pas u largua me familjen për në Itali. Ai ka krijuar karrierën e tij të suksesshme në vendin fqinj, ku jeton prej 28 vitesh, duke fituar festivalin e Sanremos dhe përfaqësuar Italinë në  Eurovision.

Më të lexuarat