Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Nuk dua t’i përmend me emër plehrat”, moderatori i “Top Channel” tregon padrejtësitë që i janë bërë

Postuar: 20/04/2019 - 22:58

Moderatori Isli Islami, i ftuar mbrëmjen e sotme në ‘Mos i fol shoferit’  ka rrëfyer fillimet e tij të karrierës, të cilat nuk kanë qenë shumë të thjeshta.

Isli ka treguar se fillimisht studioi për violiencel, më pas iu fut regjisë, ëndërr që iu ndërpre nga të tjerë.

Megjithatë Islami i falenderon sepse sipas moderatorit vendi i tij nuk do të ishte në regji gjithsesi.

‘Nuk kam patur një adoleshencë se kam qenë në Lice. Duhet të studionim gjithë kohës. Unë vazhdoja për violincelë. Kam bërë një kurs regjie në vit të katërt dhe e mora me shumë qejf se mendoja që do bëhesha një regjisor i mirë. Ndodhi diçka që e bëra lidhjen më vonë. Nevoja për violincelë ishte shumë aso kohe. Donin që ata që ishin të vazhdonin në Akademi, por kur e morën vesh që të paktët që ishin për violincelë nuk donin, u krijua një lloj rrëmuje. Menduam se nuk do na lejojnë të futemi në degë të tjera përveç violonçelit, dhe sot ankohemi për diktaturë. Bëra kurs, pastaj mu komplikuan gjërat dhe nuk e vazhdova. Për të kuptuar që ndoshta ma kanë bërë kastile, por më kanë bërë nder, sepse nuk dua t’i përmend me emër plehrat, por më kanë bërë nder sepse mendoj se vendi im nuk do ishte në regji’, tha moderatori.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 20:30

Dje, “Soiree” në “Top Channel” iu dedikua karrierës së Alban Skënderajt.Të ftuar ishin miq dhe familjarë të kantautorit dhe sigurisht, nuk mungoi Miriam Cani dhe as babai i tij, Qerim Skënderaj

Postuar: 23/05/2019 - 20:14

Moderatori i programit ‘Trokit’ në IN Tv, Ermal Peçi mirëpriti sot në studio këngëtar

Postuar: 23/05/2019 - 20:08

  Zëvendëskryeministri italian Luigi di Maio, foli për marrëdhënien e tij gjatë programit &l

Postuar: 23/05/2019 - 19:54

Arjola Demiri ishte e ftuar në studion e “Ftesë në Pesë” me Bieta Sulon, për të folur

Postuar: 23/05/2019 - 18:55

Blogerja Armina Mevlani ishte një nga bukuroshet shqiptare që mori pjesë në festivalin e Kanës.Pa

Postuar: 23/05/2019 - 17:49

 Veshje me stil, model flokësh i pagabueshëm, make up modest, në çdo dalje të saj publike Ka

Postuar: 23/05/2019 - 15:39

Këngëtarja dhe aktorja Selena Gomez i ka shokuar fansat me deklaratën e saj të fundit në rrjeti