BREAKING NEWS

Nuk ndalet 'kriza' e Euros dhe Dollarit, mësoni se ç'po ndodh me monedhat e tjera të huaja

Nuk ndalet 'kriza' e Euros dhe Dollarit, mësoni se
x
BREAKING NEWS

Rudina Hajdari pranon takimet me Agron Nezën, zbulon se çfarë është diskutuar mes tyre

Rudina Hajdari pranon takimet me Agron Nezën, zbulon se çfarë
x
BREAKING NEWS

Tragjedia e Gërdecit/ Gazetari ngre dyshimet e forta: Fatmir Mediu mund të dalë si i përdorur

Tragjedia e Gërdecit/ Gazetari ngre dyshimet e forta: Fatmir Mediu mund
x
BREAKING NEWS

Pritet kthesa e motit! Acari dhe i ftohti "mbërtheu" vendin, zbuloni se çfarë nga pret sot

Pritet kthesa e motit! Acari dhe i ftohti "mbërtheu" vendin,
x
BREAKING NEWS

Jo vetëm pagesa për hotele luksoze, zbulohet vila që Ahmetaj përfitoi nga Klodian Zoto

Jo vetëm pagesa për hotele luksoze, zbulohet vila që Ahmetaj
x
BREAKING NEWS

Gazetari Hoxha ngre tonet: Mjerë kush shkon atje, ferri është mbi tokë!

Gazetari Hoxha ngre tonet: Mjerë kush shkon atje, ferri është mbi
x
BREAKING NEWS

Skandali Inceneratorëve/ Pagesat për Arben Ahmetajn nga Klodian Zoto, ish prokurori zbardh detaje të forta: Indicie të rëndësishme...

Skandali Inceneratorëve/ Pagesat për Arben Ahmetajn nga Klodian Zoto,
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha ka një mesazh për kryeministrin Rama: Armiku i brendshëm është më i rrezikshëm se ai i jashtëm

Artan Hoxha ka një mesazh për kryeministrin Rama: Armiku i
x

Gossip

Nuk e fitoi dot betejën me sëmundjen e rëndë, ndahet nga jeta aktorja e njohur (Emri+Foto)

Nuk e fitoi dot betejën me sëmundjen e rëndë, ndahet nga

Aktorja Kirstie Alley, e njohur për rolin e saj në komedie “Cheers” në vitet 1980 dhe ‘90, ka ndërruar jetë në moshën 71-vjeçare.

Kirstie Alley nuk fitoi dot betejën me kancerin, njoftoi familja e saj.

“Me keqardhje ju njoftojmë se nëna jonë e dashur ka ndërruar jetë”, shkruan fëmijët e saj.

Alley fitoi një çmim Emmy për rolin e saj në serialin e njohur televiziv. Kansas është shfaqur gjithashtu në filmat Star Trek II: The Wrath of Khan, Drop Dead Gorgeous dhe seritë Look Who’s Talking.

Sipas fëmijëve të aktores, ajo ishte diagnostikuar me sëmundjen e rëndë së fundmi, pa zbuluar llojin e kancerit nga i cili vuante.

“Ajo ishte e rrethuar nga familjarët e saj dhe luftoi me forcë të madhe”, u tha në deklaratë. “Aq sa ikonë ishte në ekran, ajo ishte një nënë dhe gjyshe edhe më e mahnitshme.”

John Travolta, i cili luajti me të në serialin Look Who’s Talking, shkoi në Instagram: “Me Kirstie ishte një nga marrëdhëniet më të veçanta që kam pasur ndonjëherë. Të dua Kirstie. E di që do të shihemi sërish”.

Në Cheers, ajo luajti personazhin Rebecca Howe me aktorin Ted Danson.

Ajo u shfaq në 147 episode pasi iu bashkua shfaqjes në kulmin e popullaritetit të saj dhe vazhdoi të luante rolin deri në fund të tij në 1993.

Në 1993, ajo fitoi një Emmy të dytë për aktoren më të mirë kryesore, këtë herë për film David’s Mother.

Më të lexuarat