BREAKING NEWS

Negociatat/ Kryeministri Rama mesazh të ‘koduar’ për BE-në: Pse mendoj kaq shpesh në ditët e sotme për…

Negociatat/ Kryeministri Rama mesazh të ‘koduar’ për
x

Gossip

Nuk është aktor më/ Si duket sot Suloja tek "Lulëkuqet mbi mure" që përloti shqiptarët dhe i mbajti mbërthyer pas ekranit me rolin e tij shumë të pëlqyer

Nuk është aktor më/ Si duket sot Suloja tek "Lulëkuqet

Në filmat shqiptar të luftës prezenca fëmijëve ka qenë e rëndësishme. Një ndër filmat më të ndjekur është dhe ai “Lulëkuqe mbi mure”. Në këtë filëm trajtohet çështja e fëmijëve jetim në kohën e luftës.

Rolin e aktorit kryesor e luante i madhi Kadri Roshi, ndërsa një tjetër rol protagonist ishte ai i Sulos, që interpretohej nga aktori Krenar Arifi.

Nuk është aktor më/ Si duket sot Suloja tek "Lulëkuqet

Sulo preku zemrat e të gjithëve, për shkak të fundit tragjik që pati në film.

Kanë kaluar shumë vite dhe Krenar Arifi ka ndryshuar shumë, aq shumë sa është e vështirë ta njohësh. Ai nuk e ndoqi rrugën e kinematografisë.

Nuk është aktor më/ Si duket sot Suloja tek "Lulëkuqet

 

Më të lexuarat