BREAKING NEWS

Përditësimi më i fundit i situatës së Covid-19 në vend/ Ulet numri i infektimeve, Ministria publikon të dhënat: Ja sa persona kanë humbur jetën ditën e sotme

Përditësimi më i fundit i situatës së Covid-19 në
x

Gossip

“Nuk ia jap askujt të drejtën të vjellë mbi imazhin tim”, këngëtarja Xhensila Myrtezaj shpërthen e revoltuar: Nuk jam rritur në një familje me mundësi... (FOTO)

“Nuk ia jap askujt të drejtën të vjellë mbi imazhin

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj përmes një postimi në rrjetet sociale ka reaguar e revoltuat ndaj të gjithëve atyre që e akuzojnë se ka bërë operacione plastike.

Teksa ka publikuar disa foto nga performancat te "Gjeniu i vogël 1", Xhensila trego se dhe sot mbetet po aq e paprekur nga ndërhyrjet.

"Jeta e?shte? e bukur dhe kur them ke?te? nuk harroj te? pe?rfshij sakrificat. Nuk kam kujtime te? kapura nga aparati fotografik nga periudha e fe?mije?rise? sepse nuk jam rritur ne? nje? familje me munde?si pe?r te? me? shkrepur foto. Imazhet e mia te? para jane? ato qe? dokumentojne? dashurine? time pe?r muzike?n, imazhe nga emisionet ku kam marre? pjese?. Kamera me? ka njohur si ke?nge?tare dhe sot me? she?rben si mjet i nje? lufte qe? ashtu si c?do lufte?, e?shte? e padrejte?...

Fytyra dhe trupi im ne? moshe?n e ke?tij momenti prane? Alketa Vejsiut, jane? po aq te? paprekura nga operacionet plastike sa sot. Kam trokitur ne? parukeri e ne? paleste?r dhe kam dale? entuziaste pe?r reagimin e publikut, publikun qe? dua ta mbush me dashurine? time. Megjithate? njere?zit kane? hedhur ne? ere? c?do dere? shpifjeje dhe une? nuk kam reaguar. Nde?rkohe? jam njeri dhe jam njeri publik por kjo nuk i jep te? drejte?n askujt qe? te? vjelle? mbi imazhin tim (e të askujt) me?rzitjet dhe mllefet personale. Shume? e shohin imazhin e Xhensile?s nga kamera por Xhensile?n kur kamerat fiken e njohin vete?m te? afe?rmit dhe miqte?.

Kam respekt pe?r skepticizmin, kam respekt pe?r pyetjet e sinqerta por nuk kam respekt pe?r fenomenin e shpifjes pa mase? vete?m sepse pe?rtohet qe? te? ve?zhgohet pe?rpara se te? flitet. Mund të shkruaj më shumë por në fund të ditës, unë mbi të gjitha flas me ata që më njohin pa bërë fjalime: me Zotin dhe me njerëzit që më duan.

Ke?te? postim dua ta mbyll duke ndare? dhe dy gje?ra te? tjera; dua te? ndaj krenarine? pe?r rruge?timin e ke?saj vajze?s qe? i shke?lqenin syte? nga lumturia e atij momenti dhe të ndaj me fansat e mi mallin pe?r t’ju kthyer skene?s sapo muzikës t’i jepet se?rish hape?sire?", ka shkruar Xhensila.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jeta e?shte? e bukur dhe kur them ke?te? nuk harroj te? pe?rfshij sakrificat. Nuk kam kujtime te? kapura nga aparati fotografik nga periudha e fe?mije?rise? sepse nuk jam rritur ne? nje? familje me munde?si pe?r te? me? shkrepur foto. Imazhet e mia te? para jane? ato qe? dokumentojne? dashurine? time pe?r muzike?n, imazhe nga emisionet ku kam marre? pjese?. Kamera me? ka njohur si ke?nge?tare dhe sot me? she?rben si mjet i nje? lufte qe? ashtu si c?do lufte?, e?shte? e padrejte?... Fytyra dhe trupi im ne? moshe?n e ke?tij momenti prane? Alketa Vejsiut, jane? po aq te? paprekura nga operacionet plastike sa sot. Kam trokitur ne? parukeri e ne? paleste?r dhe kam dale? entuziaste pe?r reagimin e publikut, publikun qe? dua ta mbush me dashurine? time. Megjithate? njere?zit kane? hedhur ne? ere? c?do dere? shpifjeje dhe une? nuk kam reaguar. Nde?rkohe? jam njeri dhe jam njeri publik por kjo nuk i jep te? drejte?n askujt qe? te? vjelle? mbi imazhin tim (e të askujt) me?rzitjet dhe mllefet personale. Shume? e shohin imazhin e Xhensile?s nga kamera por Xhensile?n kur kamerat fiken e njohin vete?m te? afe?rmit dhe miqte?. Kam respekt pe?r skepticizmin, kam respekt pe?r pyetjet e sinqerta por nuk kam respekt pe?r fenomenin e shpifjes pa mase? vete?m sepse pe?rtohet qe? te? ve?zhgohet pe?rpara se te? flitet. Mund të shkruaj më shumë por në fund të ditës, unë mbi të gjitha flas me ata që më njohin pa bërë fjalime: me Zotin dhe me njerëzit që më duan. Ke?te? postim dua ta mbyll duke ndare? dhe dy gje?ra te? tjera; dua te? ndaj krenarine? pe?r rruge?timin e ke?saj vajze?s qe? i shke?lqenin syte? nga lumturia e atij momenti dhe të ndaj me fansat e mi mallin pe?r t’ju kthyer skene?s sapo muzikës t’i jepet se?rish hape?sire?. ♥? #gjeniuivogel

A post shared by Xhensila Myrtezaj (@xhensilamyrtezaj) on

Më të lexuarat