BREAKING NEWS

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron jetë e mitura

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron
x
BREAKING NEWS

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora: Asgjë nuk mund të na ndalojë

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora:
x
BREAKING NEWS

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush ndërmerr rreziqe të mëdha, dëshmitë e para

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush
x
BREAKING NEWS

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin, paralajmëron momentin e shumëpritur nga shqiptarët: Është koha që kërkon shpagimin moral ndaj gjithkujt që...

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin,
x
BREAKING NEWS

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet emocionuese dhe jep mesazhin e FUQISHËM

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej drejt Tiranës, reagon Policia

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej
x
BREAKING NEWS

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i njohur plas ‘bombën’ për Presidentin: Ja si Ilir Meta vidhte lekët me thasë!

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i
x
BREAKING NEWS

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër kthesë, kamerat e sigurisë rrëzojnë truprojën dhe zbulojnë të vërtetën, hidhet dritë mbi atë çfarë ndodhi në orët e vona

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër
x

Gossip

“Nuk iu përkushtova aq sa duhej”, Atdheu i Për’puthen përlotet në emision teksa flet për herë të parë për sëmundjen e rëndë të mamasë së tij

“Nuk iu përkushtova aq sa duhej”, Atdheu i

Gjithnjë e më shumë po rritet numri i vajzave dhe grave që luftojnë me kancerin e gjirit, këtë sëmundje të vështirë, ndaj në muajin tetor, muajin e ndërgjegjësimit, kanë qenë të shumtë personazhet, që përmes fushatave sensibilizuese ose ndarjes së eksperiencave të tyre ose të afërmve, janë munduar të ndikojnë tek vajzat dhe gratë.

I fundit ka qenë Atdhe Xharavina, ish-konkurrenti i “Për’puthen”. Ai ka qenë i ftuar në emisionin “Natën me Aulonën”, dhe në fund të intervistës, i pyetur nëse kishte diçka të fundit për të thënë, ai dha një mesazh të fortë, pikërisht lidhur me këtë.

Ai tregoi se nëna e tij vuan nga kanceri, dhe i shprehu dashurinë dhe mbështetjen, edhe përmes ekranit.

“Meqë është muaji i ndërgjegjësimit të kancerit të gjirit, dua t’ia shpreh mamit tim që e dua fort dhe do të më ketë mbrapa gjithë jetën, se e kam dhe vetë mamin me kancer”, tha Atdheu i prekur, duke i dhënë kurajo kujtdo që është duke luftuar me këtë sëmundje. “Mos u dorëzoni”, tha ish-konkurrenti, i përlotur, si rrallëherë.

Edhe më parë, ai ka folur publikisht për të ëmën, të cilës i kërkoi falje pas eksperiencës në “Për’puthen”, pasi siç ka treguar nuk i ishte përkushtuar aq sa duhej, dhe se e kishte mërzitur.