BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar
x
BREAKING NEWS

Berisha reagon pas deklaratës së Ramës për Kurtin: Kërkon mëshirë nga Perëndimi për aferën McGonigal

Berisha reagon pas deklaratës së Ramës për Kurtin:
x
BREAKING NEWS

Ndodh sërish në Bulqizë! Banorët u helmuan nga ndotja e ujit të pijshëm, reagon policia

Ndodh sërish në Bulqizë! Banorët u helmuan nga ndotja e ujit
x
BREAKING NEWS

Grupi Parlamentar i PD del me thirrjen e fortë ndaj SPAK dhe kërkon dorëheqjen e ministres së njohur

Grupi Parlamentar i PD del me thirrjen e fortë ndaj SPAK dhe kërkon
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha paralajmëron arrestimin e bujshëm: Mbani frymën njerëz, do na e thojë vetë kryeministri

Artan Hoxha paralajmëron arrestimin e bujshëm: Mbani frymën
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri, Rama i ashpër me Kurtin: Dëgjo BE-në dhe tërhiq policinë

Tensionet në veri, Rama i ashpër me Kurtin: Dëgjo BE-në dhe
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri pas emërimit të 4 kryetarëve të komunave, BE sërish thirrje Kosovës: Të mbahen zgjedhje të jashtëzakonshme, situata duhet…

Tensionet në Veri pas emërimit të 4 kryetarëve të
x
BREAKING NEWS

Emri/ Kërcet thika në Sarandë, plagoset në kokë dhe sqetull 54-vjeçari, zbardhen detajet e para

Emri/ Kërcet thika në Sarandë, plagoset në kokë dhe
x

Gossip

Nuk 'kursehet' moderatori i BBV, i kthehet ndjekësit që i zbuloi "skemën" (Foto)

Nuk 'kursehet' moderatori i BBV, i kthehet ndjekësit që i

Kemi parë shpesh që debatet në “Big Brother Vip Kosova” nuk janë zhvilluar mes konkurrentëve, por janë përfshirë edhe opinionistët dhe madje edhe moderatorët.

Konkretisht moderatori Alaudin Hamiti, shpesh ka replikuar me tone të ashpra me banorët, duke marrë reagime të ndryshme në rrjet: disa e përgëzojnë për veprimin, ndërsa të tjerë e kritikojnë se nuk duhet të ndërhyjë në atë mënyrë. Kështu ka ndodhur edhe së fundmi dhe një ndjekës ka vendosur që t’ja thotë vetë Alaudinit mendimin e tij.

Në një bisedë virtuale në rrjetin social Instagram, dikush i ka “tërhequr vëmendje” për ndërhyrjet që bën.

“Alaudin a je moderator a je opinionist në “BBVK” se shpesh po luan rolin e opinionistit, mos i ndërprit të lutem”- shkruan ndjekësit.

Përgjigja e Alaudin Hamitit ishte në fakt një pyetje, ku nuk munguan notat e ironisë.

“Po ti a je producent i patentës televizive që po i “dinke” shumë mirë rregullat e “Big Brother?”– shkruan Alaudini.

Kujtojmë se një situatë e pazakontë ka ndodhur në shtëpinë e “BBV”. Banorja e “Big Brother VIP Kosova”, Mbresa ka bërë një veprim të çuditshëm. Ajo ka pastruar dhe larë flokët e saj në kuzhinën e shtëpisë së “Vëllait të Madh”, ndërkohë arsyeja është ende e paqartë. Banorët që gjendeshin në kuzhinë, veçanërisht Stresi, e kanë shikuar çuditshëm Mbresën, teksa ajo pastronte flokët e veta në lavamanin e kuzhinës