BREAKING NEWS

Sekuestrohet ish-hotel ‘Vollga’ në Durrës, kush është bosi që kishte privatizuar një pjesë të pronës, pritet konferencë nga Agjencia e Administrimit të Pasurive

Sekuestrohet ish-hotel ‘Vollga’ në Durrës, kush
x

Gossip

Nuk përmbahet Olti Curri ndaj këngëtarëve shqiptarë: Mos gënjeni veten me këngë copy-paste!

Nuk përmbahet Olti Curri ndaj këngëtarëve shqiptarë:

Olti Curri ka thënë dy fjalë për këngët e reja shqiptare që po publikohen këtë sezon vere!

Opinionisti i njohur i cili tregohet gjithnjë i drejtpërdrejtë, ju bën thirrje të gjithë këngëtarëve të vetëshpallur si të tillë, që të mos gënjejnë veten me këngët regaton, që ju ndryshon vetëm teksti pasi muzika mbetet e njëjtë.

Ai shprehet se 99.99% e kengetareve kane nxjerrë në treg të njëjtën këngë qe vazhdojnë të nxjerrin prej shume vitesh ku ndryshon vetëm teksti.

Reagimi i plotë

“Mos genjeni veten dhe thelloni injorancen muzikore te publikut duke deklaruar se keni nxjerre nje “Hit te ri”. 99.99% e kengetareve ose vetshpallurve kengetare kane nxjerr ne treg te njejten kenge qe jane copy paste me kenge qe vazhdojne te nxjerrin prej shume vitesh ku ndryshon vetem teksti. Rryma e kengeve eshte gjithmone regaton (stil muzikor qe ka dale qe ne 1990 ne Porto Rico) dhe me pas u perhap ne mbare boten dhe nuk kane asgje te re. Do ishte me e ndershme te thonin ” Seri e re e te njejtes telenovele” ku aktoret, vendet dhe regjia eshte e njejte ndryshon vetem skenari (teksti).

Kur te beni vertete Hite te reja na njoftoni…po sa per regaton jo flm, nuk e degjojme nga ju, se nuk ka vdek akoma Maluma me shoke e shoqe…”