BREAKING NEWS

Këshilli Politik ul siparin, Basha bën lëvizjen e radhës, zbulohet se çfarë do të ndodhë nesër në orën 11:00

Këshilli Politik ul siparin, Basha bën lëvizjen e radhës,
x

Gossip

“O virus erdhe si skuth”, aktori i humorit thur vargjet EPIKE për koronavirusin: Ëndrra e çdo vjehrre tani është Pëllumb Pipero!

“O virus erdhe si skuth”, aktori i humorit thur vargjet EPIKE

Aktori i humorit, Olsi Bylyku ka realizuar një këngë për koronavirusin. Me një video të postuar në rrjete sociale, aktori ka zgjedhur disa vargje humoristike, për të përshkruar ditët e karantinës.

“1 muj ne karantine tani spo kalo mo ora

shpia po me thote “ka kaluar na mendorja”

Me banjon kam bo llafe se mtha “ngele nga guzhina”

Hajde na tako per qef jo vec kur t vje urina

Korridori ka 2 jave qe po mshef me turi

Se e ka bezdi kur n ballkon kafen e pi

Shof komshiu mpiko loti kur del me grun e tij

Se ka autorizim me leviz mas ores 1

Lum ai qe pati fat po kto ciftet qe jan larg

Zhvishen bohen gati dhe fillojn puthen ne skype

Motra ka fillu tu bo party ne dollap

Kurse plaku o tu lujt bilardo me oturak

Plaka bo japrak un me t dashuren rehat

Kur tmaroj izolimi ishalla skena bo 5njake

Iku koha pordhes me makine tu bo si hero

ondrra e cdo vjerre tani esht Pellumb Pipero

Nuk ishim gati me jetu pa kafe

Nuk ishim gati me jetu pa llafe

Na e bone shemtut nuk ishim gati per luft

O virus na erdhe si skuth.”

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Olsi Bylyku (@olsibylyku1) on

Më të lexuarat