BREAKING NEWS

20 mijë shqiptarë vdiqën nga Covid-19 dhe mijëra të tjerë shpenzuan 200 milionë euro për t’u kuruar, mjeku Erion Dasho zbardh prapaskenat e forta nga pandemia dhe ngre alarmin për korrupsionin që ka mbërthyer sistemin shëndetësor në vend

20 mijë shqiptarë vdiqën nga Covid-19 dhe mijëra të
x
BREAKING NEWS

Edi Rama vizitë në Kroaci për t’i bërë qokën strehuesit të Sali Berishës, kryeministri konfirmon lidhjet me “non gratën” nëpërmjet Bashkim Ulajt dhe pranon konfliktin e interesit që i ka dhënë koncesione

Edi Rama vizitë në Kroaci për t’i bërë qokën
x
BREAKING NEWS

Ish-ministrja Frida Krifca dhe zinxhiri drejtues i AZHBR drejt arrestimit sipas modelit kroat, ja si OLAF shkaktoi “tërmet” në Zagreb dhe si përfunduan në pranga zyrtarët që abuzuan me fondet e BE

Ish-ministrja Frida Krifca dhe zinxhiri drejtues i AZHBR drejt arrestimit sipas
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë zbuloi kreu i SPAK Altin Dumani në vitin 2010 për aferën e “Gërdecit”, si e raportoi Ambasada e SHBA tragjedinë, zbardhet kabllogrami amerikan që fundos Shkëlzen Berishën

Ja çfarë zbuloi kreu i SPAK Altin Dumani në vitin 2010 për
x
BREAKING NEWS

Në SPAK ka plasur sherri për datën e arrestimit të Ilir Beqjas

Në SPAK ka plasur sherri për datën e arrestimit të Ilir
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela flet për dosjet në SPAK të dhëndrit të Berishës, Shkëlzenit, Ilir Beqajt, Frida Krifcës, Belinda Ballukut e Mirela Kumbaros dhe nxjerr zbuluar skandalin e Ramës me deklaratën që KFOR të marrë nën patronazh veriun e Kosovës

Spartak Ngjela flet për dosjet në SPAK të dhëndrit të
x
BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x

Gossip

Olta ofendoi dhe e kërcënoi Luizin, reagojnë të afërmit e këngëtarit: Leku nuk të bën artist dhe njeri

Olta ofendoi dhe e kërcënoi Luizin, reagojnë të afërmit

Në faqen zyrtare të Instagramit të këngëtarit Luiz Ejlli ka patur një reagim nga të afërmit e tij pas gjuhës ofenduese dhe kërcënuese të përdorur ndaj tij nga aktorja Olta gixhari.

Në reagim shkruhet se gjithçka mund të tolerohet në kuadër të lojës, por jo duke cënuar jetën personale të një njeriu.

Ndër të tjera, shkruhet se nuk ulet dhe nuk ngrihet imazhi i një artsi nga markat që vesh.

"Reagim për të gjithë ju që e keni kërkuar patjetër një të tillë dhe jeni mbështetës të Luizit.

Në kuadër të një loje dhe brenda kontekstit të një realityshoë, bazuar në të vërteta dhe jo, bazuar në intriga dhe poshtërime mendoj se:

Njeriu ka mundësinë të zgjedhë. Si dhe në çfarë nivelesh do të luaj! Prandaj gjithçka duhet të jetë e mbyllur dhe të luhet aty për aty, pa përfshirë dhe cënuar jetën e atij që ke përballë dhe jashtë këtij formati.

Imazhi i një artisti duhet ruajtur si i tillë të respektohet edhe kur mungon dëshira. Prandaj ekzistojnë limitet dhe jo vetëm.

Nuk ngrihet ky imazh as ulet nga markat e shtrenjta ose jo. Besoj kuptohet dukshëm për ata që na ndjekin se çfarë janë ose s’janë, fundja populli thotë nuk të bën leku artist, leku nuk të bën njeri, ti lind i tillë”, thuhet në reagim.

Ndërsa sa i përket fyerjeve dhe deklaratave të aktores se kush e mban brenda Luizin, shkruehts e askush përveç vetes dhe popullit që e mbështet.

Më tej të afërmit shpresojnë se të gjitha ato që kanë ndodhur së fundi do të gjykohen drejt si nga ana e produksionit ashtu edhe mbështetësve të këngëtarit.

Fyerja është po e tillë, e rëndë, por më e rëndë kur del nga goja e bukur e  një femre. Kush e mban Luizin brenda? Po he? Kush e mban përveç vetes së tij? Kush tjetër? Populli.

Pastaj për pjesën tjetër nuk po flasim më gjatë, nuk ia vlen. Se ndryshe nga disa ne mendojmë më gjatë dhe për ata që mund të lëndohen. Padiskutim që nuk tolerohet dhe besojmë se do të gjykohet në mënyrë të drejtë. Jo vetëm nga produksioni por edhe nga ata që e shpenzojnë kohën e tyre duke ndjekur #Luizin”, përmbyllet reagimi në rrjetet sociale.

Ofendimet dhe kërcënimet Olta Gixharit/ Reagojnë të