BREAKING NEWS

Lajm fantastik nga spitalet COVID: Sot më shumë të shëruar se të prekur me koronavirus, ja 3 qytetet me numrin më të madh të infektimeve

Lajm fantastik nga spitalet COVID: Sot më shumë të shëruar
x

Gossip

Olti Curri nxjerr fotot dhe i bën thirrjen e fortë Drejtorisë së Tatimeve: Verifikoni VIP-at, po bëjnë postime dhe “giveaway” pa …

Olti Curri nxjerr fotot dhe i bën thirrjen e fortë Drejtorisë

Blogeri i njohur Olti Curri i ka bërë thirrje Drejtorisë së Tatimeve të verifikojë “VIP-at” që bëjnë evasion fiscal duke bërë postime dhe “giveaway” pa faturë dhe pa paguar detyrimet.
Sipas tij, janë shumë pak personazhe që punojnë sipas rregullave të shtetit dhe paguajnë TVSH-në dhe taksat.

Ai ka publikuar edhe fotot e faturave ku tregon se i ka paguar rregullisht taksat.

“Tatim Taksat te verifikojne VIP-at qe bejne evazion fiskal, bejne postime dhe give away pa fature dhe pa paguar detyrime.

Jemi shume pak personazhe publike qe punojme sipas rregullave te shtetit me fature, tvsh dhe taksa te paguara.

Puna pa fature eshte vjedhje.

Nderkohe qe nje biznes familjar e persekutojne per nje fature nuk ka arsye qe VIP-at e Giveaway te trajtohen ndryshe”, shkruan blogeri.

Olti Curri nxjerr fotot dhe i bën thirrjen e fortë Drejtorisë

Më të lexuarat