BREAKING NEWS

Publikohet përditësimi më i fundit i Ministrisë së Shëndetësisë, zbardhet shifra: Ja sa të infektuar me koronavirus u shënuan ditën e sotme

Publikohet përditësimi më i fundit i Ministrisë së
x

Gossip

“Origjina ime është greke”/ Rrëfehet 'pa dorashka' këngëtarja që përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion

“Origjina ime është greke”/ Rrëfehet 'pa

Këngëtarja Anxhela Perister, e cila këtë vit përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion, së fundmi ka dhënë një intervistë për median greke “EPT 1”, ku ka rrëfyer se rrënjët e saj janë greke, pasi stërgjyshi i saj ka qenë grek.

“Stërgjyshi im ishte grek prandaj dhe mbiemri im është grek Peristeri. Shqipëria për mua është atdheu im, këtu u linda, këtu u rrita, këtu u bëra e njohur, më mbështetën njerëzit dhe akoma më mbështesin. Greqia për mua është një vend që e adhuroj, shumë i bukur. Aty kam miqtë më të shumtë sepse jetova aty vitet më të mira’’, është shprehur këngëtarja.

“Origjina ime është greke”/ Rrëfehet 'pa

“Origjina ime është greke”/ Rrëfehet 'pa

“Origjina ime është greke”/ Rrëfehet 'pa

“Origjina ime është greke”/ Rrëfehet 'pa

Më të lexuarat