Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pak ditë para lindjes, vjen lajmi i keq për fëmijën e Meghan Markle dhe Princ Harry-t

Postuar: 19/04/2019 - 12:39

Dukesha e Sussex, Meghan Markle dhe Princ Harry janë kthyer në çiftin më të komentuar të momentit, të cilët shumë shpejt do të bëhen prindër për herë të parë.

Meghan pritet ta sjellë në jetë fëmijën në fund të këtij muaji ose në fillim të majit, mirëpo vetëm disa ditë para ardhjes së foshnjës, është bërë e ditur se bebushi mbretëror s'mund të mbajë asnjë titull.

Kjo vjen si pasojë e një letre të lënë nga mbretit George V në vitin 1917, i cili shkruante se vetëm djali i madh, i djalit më të madh të Princit të Uellsit ka të drejtën e titullit.

Mirëpo, në vitin 2012 mbretëresha lëshoi një urdhër të ri ku deklaroi se titullin Princ dhe Princeshë do t'a merrnin edhe fëmijët e William dhe Kate. Ende nuk dihet nëse një urdhër të tillë, mbretëresha do t'a nxjerrë edhe për fëmijën e Princit Harry.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 15:39

Këngëtarja dhe aktorja Selena Gomez i ka shokuar fansat me deklaratën e saj të fundit në rrjetin social “Instagram”.

Postuar: 23/05/2019 - 15:25

Reperja shqiptare Loredana Zefi ishte në qendër të vëmendjes së mediave pasi një çift zviceran e

Postuar: 23/05/2019 - 15:15

Eno Popi ka zgjedhur që jetën e tij publike mos ta ngatërroje me atë private.

Postuar: 23/05/2019 - 14:50

Në mars të këtij viti, në media u aludua për një lidhje dashurie mes Dojna Memës dhe këngëtarit t

Postuar: 23/05/2019 - 14:02

Ai është një nga emrat më të dashur të muzikës shqiptare.

Postuar: 23/05/2019 - 10:21

Sot është një ditë e trishtë për familjen Hoxha pasi bëhen plot 11 vjet që nga largimi i Dritan H

Postuar: 23/05/2019 - 09:40

Gashi është një nga reperët shqiptarë, suksesi i të cilit sa vjen e rritet.