BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Gossip

Pamje magjike nga ‘cunami’ i llavës së vullkanit, imazhet e fundit po bëjnë xhiron e botës (FOTO)

Pamje magjike nga ‘cunami’ i llavës së vullkanit, imazhet

"Cunami" i llavës inkandeshente që rrjedh nga krateri shpërthyes Cumbre Vieja në La Palma (Ishujt Kanarie) vijon prej disa javësh. Kjo tregohet në një video të publikuar në Twitter nga Instituti i Vullkanologjisë i këtij arkipelagu spanjoll (Involcan).

Pamje magjike nga ‘cunami’ i llavës së vullkanit, imazhet

Sipas të dhënave të fundit të siguruara nga autoritetet spanjolle, deri më tani llava ka mbuluar të paktën 674 hektarë tokë dhe rreth 6.800 njerëz janë evakuuar aktualisht.

Pamje magjike nga ‘cunami’ i llavës së vullkanit, imazhet

Imazhet e fundit, tregojnë pasojat e një "tejmbushjeje" të kraterit të vullkanit, rrjedha e të cilit ka përfshirë rrugë, shtëpi dhe fusha bujqësore.

Pamje magjike nga ‘cunami’ i llavës së vullkanit, imazhet

Aktiviteti vullkanik ka vazhduar për gati një muaj dhe ka vijuar me momente shpërthyese më të mëdha dhe të tjera, në të cilat del më shumë llavë e lëngshme, thonë përgjegjësit për planin e emeregjencës për këtë katastrofë natyrore në Spanjë.

Pamje magjike nga ‘cunami’ i llavës së vullkanit, imazhet

Pamje magjike nga ‘cunami’ i llavës së vullkanit, imazhet

Pamje magjike nga ‘cunami’ i llavës së vullkanit, imazhet

Pamje magjike nga ‘cunami’ i llavës së vullkanit, imazhet