BREAKING NEWS

“Nuk jam i kënaqur as me veten time jo më me...”/ Reagon Rama me tone të forta pas takimit me drejtuesit politikë, tregon çfarë u diskutua dhe vendimet e marra

“Nuk jam i kënaqur as me veten time jo më me...”/ Reagon
x

Gossip

Pandemia i pret krahët këngëtares së njohur shqiptare, anulohet festivali ndërkombëtar

Pandemia i pret krahët këngëtares së njohur shqiptare,

Organizatorët e festivalit “Sunny Hill” kanë njoftuar se kanë anuluar edicionin e sivjetëm, për shkak të situatës së krijuar nga pandemia e koronavirusit.

Ky festival i shndërruar në ndërkombëtarë, që për disa vite me radhë është mbajtur në parkun “Gërmia” në Prishtinë, organizuar nga këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa dhe babai i saj, Dukagjin Lipa, ka sjellë në Kosovë emra të njohur të muzikës globale si Calvin Harris, Martin Garrix, Miley Cyrus, Action Bronson, e shumë të tjerë.

“E konfirmojmë me zemër të thyer se Festivali Sunny Hill 2020 nuk do të mbahet në gusht, për shkak të krizës së pashembullt globale të shkaktuar nga Covid-19”, thuhet në njoftimin e nxjerrë në “Facebook”. Por, edhe vetë Dua Lipa e ka nxjerrë njoftimin në rrjetet e saj sociale, ku dhe shkruan: “Më vjen shumë keq që s’mund ta festojmë me ju këtë verë, por jam e bindur se do të shihemi në vitin 2021”.