Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Para 11 vitesh u konfrontua me Ardit Gjebrean dhe braktisi spektaklin në mes, Eneda Tarifa merr vendimin që i surprizoi të gjithë

Postuar: 22/10/2019 - 12:59

Hera e fundit kur këngëtarja Eneda Tarifa performoi në festivalin e “Këngës Magjike”, ishte viti 2008, pra 11 vite më parë.

Ajo mori pjesë me këngën “Zëri im” dhe pas një konfrontimi me Ardit Gjebrean, vendosi të largohej.

Asokohe, Eneda u shpreh se sistemi i votimit penalizoi dy artistë të kalonin në finale dhe kur u pyet nga Gjebrea të tregonte emrat e artistëve që ajo po mendonte, këngëtarja vendosi të tërhiqej nga gara.

Mirëpo, kjo i ka ngelur të shkuarës, pasi Eneda do të rikthehet sërish pas 11 vitesh në “Këngën Magjike”.

Ajo do të marrë pjesë si një nga artistët “Big” këtë vit, ndërsa ende nuk është zbuluar kënga me të cilën do të konkurrojë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/11/2019 - 20:36

Moderatorja dhe autorja e "Casa de los 3s", Dajana Shabani ka vënë re se emri i saj është përdorur në një aplikacion online.

Postuar: 19/11/2019 - 19:32

Mbrëmjen e djeshme emisioni i njohur “Proçesin Sportiv” është hapur nga tenori i njoh

Postuar: 19/11/2019 - 18:02

Mbrëmjen e kaluar, grimieri shqiptar me famë botërore, Mario Dedivanovic, fitoi çmimin “A

Postuar: 19/11/2019 - 16:01

Artistja e njohur e publikut shqiptar, Aurela Gaçe performoi mbrëmjen e së dielës në hapjen e mad

Postuar: 19/11/2019 - 12:14

Shefi i kuzhinës më i komentuar në media për deklaratat e tij të bujshme e sherret me konkurrentë

Postuar: 19/11/2019 - 10:52

Enki Braçaj u bë shumë e njohur kur jepte lajmet në "Zjarr TV", ndërsa tani e shohim ga