BREAKING NEWS

COVID-19/ 6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri, ja zonat "më të nxehta"

COVID-19/  6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e
x
BREAKING NEWS

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i përgjigjet Kurtit: Faleminderit

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i
x
BREAKING NEWS

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë për përjashtimin nga PD të Berishës dhe lëshon paralajmërimin e fortë: Këta të tre janë fatkeqësia më e madhe për çdo shqiptar!

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë
x
BREAKING NEWS

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të fillojmë përgatitjet për ...

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të
x
BREAKING NEWS

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen të gjitha takimet. Zbardhet njoftimi zyrtar

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen
x
BREAKING NEWS

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali Berishën: Ndodhet në vështirësi! Aq i fortë është ai, sa kur kishte përballë Ramiz Alinë...

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e fuqishëm për politikën shqiptare

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e
x
BREAKING NEWS

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan qeverinë “Rama 3”, ja kush abstenoi (EMRAT)

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan
x

Gossip

Pasi doli në mbrojtje të dy të rinjve nga Kosova që u kapën me shpejtësi 225 km/h në Shqipëri, Leonora Jakupi sqaron deklaratën befasuese, reagon ashpër ndaj mediave shqiptare

Pasi doli në mbrojtje të dy të rinjve nga Kosova që u

Dy shqiptarë të Kosovës që ishin emigrantë në Zvicër u gjobitën dy ditë më parë në aksin Fier-Vlorë pasi u kapën teksa po lëviznin me shpejtësi marramendëse 225 km/h.

Lidhur me dy drejtuesit e mjeteve pati kritika të shumta në opinionin publik, ku nuk mungonin zërat që i konsideronin shoferët si “vrasës me dashje” duke kërkuar dënimin e tyre.

Megjithatë këngëtarja e njohur Leonora Jakupi do të dilte në mbrojtje të emigrantëve duke u shprehur se ata nuk i meritojnë këto sulme, duke shtuar se duhen lënë të qetë të kënaqen në vendin e tyre.

 “Cka keni more me tan keto sulme per mergaten tone? Jo po garojne me vetura, jo po parkohen keq spo i respektojne rregullat ne komunikacion etj etj A mos jemi na ma mire se ata? Apo keni harru qe jemi brum i njejt? Leni njerezit le te kenaqen ne vendin e vet, teke fundit secili paguan per gabimin e vet! Gezuar Diasporë”, shkroi Leonora në reagimin e saj.

Pas reagimeve kundër deklaratës së saj në rrjetet sociale, Leonora ka dalë me një sqarim. Ajo shprehet se nuk mbron ata që rrezikojnë jetën e njerëzve të tjerë, por nuk është dakord që gjithë emigrantët të paragjykohen për gabime të disa personave të veçantë.

“Ta keni parasysh qe une nuk mbroje njerez qe rrezikojne jeten e vet dhe te qytetareve. Une mbroje te drejten e Diaspores, jo cdo gabim individual duhet ti mvishet mergates! Ps: si duket mediat ne Shqiperi nuk e kan as iden me te vogel sa cka po ndodhe ne Ks. viteteve te fundit”, shkruan Jakupi.

Më të lexuarat