BREAKING NEWS

Dy ditë para Kuvendit të Berishës, Yuri Kim zbulon arsyen e vizitës së Escobar në Tiranë dhe jep mesazhin e fuqishëm

Dy ditë para Kuvendit të Berishës, Yuri Kim zbulon arsyen e
x
BREAKING NEWS

Ndizet situata, demokratët nxjerrin emrin e “përfaqësuesit” të Tom Doshit që mbështet Berishën, Bejko paralajmëron sulm të selisë pas 11 dhjetorit

Ndizet situata, demokratët nxjerrin emrin e
x
BREAKING NEWS

Zbardhet strategjia antikorrupsion e SHBA, dhjetra politikanë rrezikojnë sekuestrim pronash e bllokim llogarish, Kim e Blinken paralajmërojnë reprezalje

Zbardhet strategjia antikorrupsion e SHBA, dhjetra politikanë
x
BREAKING NEWS

Mimi Kodheli: Bullgaria të heqë veton dhe të hapë rrugën e integrimit, Tirana nuk do kërkojë ndarje nga Shkupi, kemi mësuar nga gabimet e njëri-tjetrit

Mimi Kodheli: Bullgaria të heqë veton dhe të hapë
x
BREAKING NEWS

SHBA bën lëvizjen e papritur para Kuvendit të Berishës

SHBA bën lëvizjen e papritur para Kuvendit të Berishës
x

Gossip

Pasi ka shkrepur armën, aktori shpërtheu në ulërima dhe familja e tij është larguar nën masa të rrepta sigurie/ Reagon familja e kineastes së vrarë: Dikush do e paguajë

Pasi ka shkrepur armën, aktori shpërtheu në ulërima dhe

Pas ngjarjes tronditëse të ndodhur dy ditë më parë ka ardhur edhe reagimi i fortë i familjes së kineastes së vrarë aksidentalisht në setin e xhirimit të një filmi në SHBA nga aktori i njohur Alec Baldwin.

Prindërit e 42-vjeccares Halyna Hutchins, Antoly dhe Olga thanë se janë të pikëlluar.

Halyna Hutchins ishte me origjinë nga Ukraina. Për shkak të situatës me Covid, prindërit e saj nuk kanë udhëtuar dot drejt SHBA. Por një mik i familjes tha për ‘Sun’ se ata kërkojnë përgjigje për ngjarjen e rëndë. “Nëse dikush ka bërë një gabim, duhet të paguajë,” kanë thënë ata, duke shtuar se nuk e kuptojnë se si mund të ndodhë një krim i tillë në një shesh xhirimi me masa të rrepta sigurie.

Ky lajm vjen në kohën kur mediat raportojnë se familja e aktorit Alec Baldwin është larguar nga Nju Jorku nën masa të rrepta sigurie.

Aktori vetë njihet për temperamentin e tij dhe ishte përplasur e konfliktuar edhe në të shkuarën. Por me shumë gjasa ai nuk do të përballet me ndonjë akuzë konkrete, pasi hetimet po bazohen te fakti se kush e ka mbushur armën me plumba të vërtetë. Por aktori dhe kompania filmike mund të përballen me akuza të rënda civile, që mund t’u kushtojnë ndonjë gjobë të majme.

Më të lexuarat