Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pasi shtroi iftar për 310 persona, këngëtari i njohur shqiptar bën veprimin që na preku të gjithëve

Postuar: 24/05/2019 - 23:49

Capital T njihet për bamirësitë që bën për njerëzit në nevojë dhe në Muajin e Shenjtë të Ramazanit është bërë edhe më i ndjeshëm ndaj tyre.Si një djalë tepër bujar që është, ai ka vendosur që të bëjë një gjest prekës për njerëzit në nevojë.

 
Reperi ka dhuruar një banesë në vlerën e 30 mijë eurove.Lajmin e ka dhënë hoxhë Halil Kastrati në Facebook, ku ka publikuar edhe fotot e banesës që do të shkojë për një familje në nevojë.
 
 “Na dhurohet edhe një banesë tjetër. Trim Ademi Capital T dhuron banesë të re te Jetimat e Ballkanit në vlerë prej 30 mijë eurove. Në këtë muaj të shenjtë të Ramazanit, përveç dhurimit të një Iftari në kuzhinën tonë, sot Trim Ademi Capital T na dhuroi një banesë të re dhe të kompletuar me të gjithë mobilimin dhe pajisjet e tjera që duhen për një banesë.
 
Banesa është afër 65 metra katrore dhe vlera e saj është 30 mijë euro. Së shpejti do ta bëjmë edhe dhurimin e kësaj banese te një familje nevojtare. Trim Ademi Zoti të shpërbleftë”, shkruan Halil Kastrati.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 15:03

Nora Istrefi dhe Robert Berisha kishin 13 vite bashkë dhe adhuroheshin si çift nga fansat e tyre, të cilët janë të shumtë. Nora dhe Roberti ishin dy perfeksione fizike dhe mjaft të suksesshëm në karrierat respektive.

Postuar: 15/09/2019 - 14:53

Këngëtari John Legend dhe bashkëshortja e tij Chrissy Teigen, janë një ndër çiftet më të komentua

Postuar: 15/09/2019 - 14:02

Brunia bukuroshe, Keisi u bë e njohur për publikun shqiptar nga lidhja me Stresin, e cila përfund

Postuar: 15/09/2019 - 12:16

Spikerja e njohur e lajmeve në ‘Tv Klan’, Anjola Hamzaj është bërë së fundmi nënë e d

Postuar: 15/09/2019 - 10:20

E sotmja është një ditë e rëndësishme dhe e veçantë njëkohësisht për këngëtaren e mirënjohur Albë

Postuar: 14/09/2019 - 22:51

Tuna dhe Patris Berisha janë një nga çiftet më të diskutuara në media.