Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pasi theu heshtjen, ky është veprimi i radhës i Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit

Postuar: 11/02/2019 - 20:19

Elvana Gjata dhe Flori Mumajesi kanë qenë një nga dyshet më të dashura për publikun shqiptar.
 
Bashkëpunimet mes tyre vazhdojnë të dëgjohen ende sot, ndonëse vitet kanë kaluar.
 
Mirëpo, ndonëse  rrugët e këngëtarëve tashmë kanë marrë tjetër drejtim, këngët e tyre vazhdojnë të dëgjohen.
 
Duket se festa e pavarësisë së Kosovës nuk do të rikthej në skenë vetëm Elvanën, pas ngjarjes së ish-bllokut, por do të bëj ‘bashkë’ artistët. Thuhet që Gjata do të performoj këngën ‘Kuq e zi’.
 
Ndërkohë Flori nga ana tjetër ka publikuar në ‘Instastory’ një foto, ku tregon se do të jetë në Zvicër. Ai gjithashtu do të performojë këtë këngë patriotike.
 
Pritet tashmë të kuptohet nëse këngëtarët do ta çensurojnë këngën apo do ta këndojnë versionin origjinal në duet si dikur bashkë…  

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/02/2019 - 21:51

Këngëtarja e njohur  Elvana Gjata ka folur në një intervistë të shkurtër, ku ka treguar se mezi po pret të performojë para  publikut të Kosovës në këtë 11 vjetor të Pavarësisë.
 

Postuar: 17/02/2019 - 20:41

Elvana Gjata ka zbuluar një surprizë për të gjithë fansat e saj, shumë rastësisht gjatë një int

Postuar: 17/02/2019 - 18:45

Rikthehet këngëtarja Elvana Gjata.

Postuar: 17/02/2019 - 18:28

Gazetarja Mira Kazhani ka përmendur dy emra në kampin e PD-së që sipas saj janë më të mirët.

Postuar: 17/02/2019 - 18:18

Gazetarja Mira Kazhani e njohur për batutën në majë të gjuhës dhe të thënit të gjërave troç, nu

Postuar: 17/02/2019 - 15:26

Arbana Osmani po përjeton një histori të re dashurie me regjisorin e emisionit të saj, “Dua

Postuar: 17/02/2019 - 12:50

Pak kohë pas ndarjes nga bashkëshorti, Arbana Osmani po përjeton një histori të re dashurie.