BREAKING NEWS

71 raste të reja në Shqipëri me Covid-19

71 raste të reja në Shqipëri me Covid-19
x

Gossip

Për shumë vite mbajti fëmijët të mbërthyer pas ekranit, ndërron jetë në mënyrë të papritur aktori me famë botërore

Për shumë vite mbajti fëmijët të mbërthyer pas

Aktori i njohur Michael Angelis është ndarë nga jeta në moshën 68 vjeçare. Angelis, nga Liverpooli, zërin e të cilit njohim si narratori i Thomas The Tank Engine vdiq papritur dje në shtëpinë e tij. Në momentin që ka ndërruar jetë me të ka qenë edhe gruaja e tij, Jennifer Khalastchi.

Aktori solli gëzim për jetën e shumë fëmijëve. Ndër rolet e tij të njohura ishte ai i Arnie në Shtator Song, Lucien Bosëell në The Liver Birds dhe Mickey Startup në Auf Ëiedersehen. Ai gjithashtu u shfaq në Holby City, Casualty, The Bill dhe Heartbeat.

Ai doli për herë të parë në TV në vitet 1970 në programe të tilla si Z Cars, Teatri Tridhjetë-Minutë dhe Rruga e Coronation.

Për shumë vite mbajti fëmijët të mbërthyer pas

 

Më të lexuarat