BREAKING NEWS

NJOFTIM I RËNDËSISHËM / Komiteti Teknik i Ekspertëve nxjerr masat e reja për të kufizuar përhapjen e Covid, mbyllen universitetet dhe konviktet, ja çfarë pritet të ndodhë me baret dhe restorantet në Shqipëri

NJOFTIM I RËNDËSISHËM / Komiteti Teknik i Ekspertëve nxjerr
x

Gossip

“Përmes saj mund të lexoni buzët”, moderatorja Rudina Magjistari shfaqet në emision me maskën që po tërheq vëmendjen e të gjithëve (FOTO)

“Përmes saj mund të lexoni buzët”, moderatorja Rudina

Maskat në vendin tonë janë bërë të detyrueshme në çdo ambient, përveçse shtëpisë. Pavarësisht se disa po i kundërshtojnë, maskat po kthehen në trend tashmë.

Jo të paktë janë ata që i kombinojnë me veshjet apo përcjellin mesazhe përmes tyre.

Mirëpo maskat mbartin edhe vështirësi në vetvete, sidomos për personat me aftësi të kufizuar. Gazetarja Rudina Magjistrati ka prezantuar një lloj maske tepër të veçantë dhe praktike.

“Maskat per personat qe nuk degjojne, apo edhe per mesuesit neper klasa, ne menyre qe te tjeret te arrijne te lexojne edhe levizjen e buzeve, kur flet.”, shkruan Rudina Magjistari krahas fotos.

“Përmes saj mund të lexoni buzët”, moderatorja Rudina