BREAKING NEWS

Partia Demokratike jep njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë pritet të ndodhë nesër

Partia Demokratike jep njoftimin e rëndësishëm, ja
x
BREAKING NEWS

‘1 milion euro xhiro në ditë’, gazetari zbardh detaje të reja nga biznesi i Vis Martinajt: Kishte lidhje me elementë të botës së krimit në të gjithë Shqipërinë, fitimet rriteshin për shkak të...

‘1 milion euro xhiro në ditë’, gazetari zbardh detaje
x
BREAKING NEWS

“Ballkani më i rrezikuar se kurrë”, Mediu bën paralajmërimin e frikshëm: Jemi në “luftë” me Iranin ndërsa qeveria...

“Ballkani më i rrezikuar se kurrë”, Mediu bën
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e bosit të lojërave të fatit, gazetari zbulon kush po i publikon fotot e Vis Martinajt

Zhdukja e bosit të lojërave të fatit, gazetari zbulon kush po i
x
BREAKING NEWS

Fantastike! Liberalizimi i vizave, Kosova merr lajmin e madh nga Greqia

Fantastike! Liberalizimi i vizave, Kosova merr lajmin e madh nga Greqia
x
BREAKING NEWS

Hapen aplikimet për pranim në Akademinë e Sigurisë, ja cilat janë kriteret për tu bërë efektiv policie

Hapen aplikimet për pranim në Akademinë e Sigurisë, ja cilat
x
BREAKING NEWS

Vrasja e Pjetër Kolës në Pukë, shoqërohet edhe një grua nga Berati, zbardhen dyshimet e policisë

Vrasja e Pjetër Kolës në Pukë, shoqërohet edhe një
x
BREAKING NEWS

Senatorja amerikane vizitë zyrtare në Shqipëri, pritet nga presidenti Begaj, e pranishme edhe ambasadorja Kim

Senatorja amerikane vizitë zyrtare në Shqipëri, pritet nga
x

Gossip

Përse Princ William nuk do ta falë dot kurrë vëllain e tij? Ekspertja e familjes mbretërore zbulon arsyen e fortë

Përse Princ William nuk do ta falë dot kurrë vëllain e tij?

Nuk do të ketë kurrë një pajtim mes Princit William dhe Princit Harry, sipas një eksperteje të familjes mbretërore.

“Trashëgimtari i fronit “thjesht nuk mund ta falë” vëllain e tij që u largua nga jeta mbretërore”,- tha Kate Nicholl, autore e ” The New Royals – Trashëgimia e Mbretëreshës Elizabeth dhe e ardhmja e kurorës “, në programin “Dan Wootton Tonight”.

“Ai gjithmonë mendonte se Harry do të ishte krahu i tij, tani ai po ia del vetëm. Shyqyr zotit që ka Kate në krah”, shtoi autorja.

Marrëdhënia dikur e ngushtë e vëllezërve dhe motrave filloi të prishej edhe para se Harry të martohej me Meghan Markle.

Në shtator të  2017, kur Harry la të kuptohej se ishte gati t’i propozonte aktores së “Suits”, William thuhet se pyeti: “Pse i nxitoni gjërat?”, duke bërë që Harry të përgjigjet me zemërim: “Kush dreqin mendon se je?”

Princi Harry dhe gruaja e tij me origjinë amerikane lanë jetën mbretërore në janar 2020 dhe u zhvendosën në Kaliforni.

Marrëdhëniet u prishën kur Duka dhe Dukesha e Sussex u ulën për një intervistë ‘bombë’ me Oprah Winfrey në mars 2021. Në të, Harry tha se i vinte keq për babanë dhe vëllain e tij, të cilët ishin të bllokuar në rolet e tyre mbretërore dhe nuk mundën largohej si ai, dhe Markle pretendoi se ajo ishte shtyrë drejt mendimeve për vetëvrasje dhe ishte injoruar nga zyrtarët e pallatit.

Dukesha kohët e fundit i hodhi benzinë ??zjarrit kur tha në një intervistë se “vetëm duke ekzistuar”, ajo dhe Harry thuhej se po “prishnin dinamikën e hierarkisë” dhe kjo është pjesërisht arsyeja pse ata u larguan.

Vëzhguesit mbretërorë shpresonin se lidhja e vëllezërve mund të rregullohej pas vdekjes së Mbretëreshës në fillim të këtij muaji.

Ata u kënaqën kur vëllezërit dhe gratë e tyre dolën nga një makinë për të përshëndetur turmën e mbledhur jashtë kështjellës Windsor, dy ditë pas vdekjes së Mbretëreshës.

Katërshja kaloi 40 minuta duke parë një lulet e vendosura jashtë kështjellës së Mbretërisë së Bashkuar dhe biseduan me njerëzit të cilët kishin ardhur për t’i bërë nderimet së ndjerës.

Pavarësisht kësaj, një burim i afërt me Harry-n i tha Sunday Times të Londrës se megjithëse të qenit në shoqërinë e njëri-tjetrit ka qenë “e pakëndshme” për vëllezërit, “të gjithë po përpiqen të bëjnë më të mirën”.