Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Personazhet më të famshëm në botë janë të adoptuar, ja emrat

Postuar: 20/06/2018 - 20:11

Themeluesi i Apple, Steve Jobs, i lindur në vitin 1995 është adoptuar nga Pali dhe Klara Jobs, një çift nga San Francisko, të cilët nuk mund të bënin dot fëmijë.

Jamie Foxx

Fituesi i çmimit Oscar është adoptuar nga gjyshja e tij, kur ai ishte vetëm 7 vjeç.

Marilyn Monroe

Mamaja e Marilyn e kishte të pamundur të kujdesej për vajzën e saj për shkak të gjendjes shëndetësore dhe ekonomike, kështu që ajo jetoi me prindërit adoptues deri në moshën 7 vjeçare.

Faith Hill

Ajo ishte adoptuar që e vogël dhe u rrit në zonat rurale të Missipit.

JC Chasez

Ka lindur në vitin 1976 dhe prindërit e tij biologjikë e dorëzuan atë tek prindërit adoptues në moshën 5 vjeçare, me qëllim që ai të kishte një jetesë dhe arsim më të mirë.

Nelson Mandela

Politikani dhe aktivisti i Paqes është adoptuar në moshën 9 vjeçare, pasi babai i tij ndërroi jetë.

John Lennon

John Lennon është adoptuar në moshën 5 vjeçare.

Bill Clinton

Ai lindi në vitin 1946 dhe babai i tij vdiq tre muaj para lindjes së tij në një aksident. Nëna e tij u shpërngul në New Orleans për të studiuar, duke e lënë djalin me anëtarët e familjes. Ajo u kthye katër vjet më vonë dhe u martua me Roger Klinton, i cili e adoptoi Billin si djalin e tij.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/07/2018 - 14:28

Ajo ka performuar në Barcelonë të Spanjës, para se të shkonte më pas në Portugali.

Postuar: 23/07/2018 - 12:49

Këngëtarja e njohur Shkëndije Mujaj ka ndezur rrjetet sociale me disa foto të postuara në Instast

Postuar: 23/07/2018 - 12:20

Bes Kallaku ka sjellë bashkëpunimin më të fundit me Gent Fatalin nën titullin “Na vjen dita

Postuar: 23/07/2018 - 12:11

Djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha dhe partnerja e tij Armina Mevlani janë

Postuar: 23/07/2018 - 11:48

Që prej përfundimit të lidhjes së tij (të pakonfirmuar) me këngëtaren Elvana Gjat

Postuar: 23/07/2018 - 11:36

Gjatë pushimeve relaksuese nuk kanë munguar as “Instastory”-t nga festat e ndryshme n

Postuar: 23/07/2018 - 11:08

Pak ditë më parë bëri bujë deklarata e nënës së djalit të Majk, Majlinda Zeka, e cila tha se repe