BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në Vlorë: Nipi vret xhaxhin, më pas edhe veten

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për kundërshtarët tanë. S’mund të kërkonim më shumë se kaq

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për
x
BREAKING NEWS

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet sekrete”/ Artan Hoxha nxjerr informacionin e rëndësishëm, flet me emra dhe zbulon ku fshihet vrasësi i Remzi Hoxhës: Krim shtetëror!

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet
x
BREAKING NEWS

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e grabitjes së biznesmenit në Krujë dhe bën paralajmërimin ‘bombë’: Do të ketë viktima!

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj Shqipërisë, hyn në fuqi menjëherë që ditën e nesërme

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj
x
BREAKING NEWS

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”, Frrok Çupi plas deklaratën ‘bombë’ për ish-kryeministrin dhe ngre alarmin për lëvizjen e fundit të Bashës

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”,
x
BREAKING NEWS

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet
x
BREAKING NEWS

Basha bën publikë organizatorët që duan ta largojnë nga drejtimi i PD, akuzon dyshen Meta-Berisha si skenaristë dhe regjisorë të foltores antiamerikane

Basha bën publikë organizatorët që duan ta largojnë nga
x

Gossip

“Pijmë çdo ditë kafe, e kam si…”/ Moderatorja e njohur shqiptare flet për herë të parë për marrëdhënien me vjehrrën: Ore do pushosh ti apo të nxjerrë nga shtëpia, bën sherr me Gracianon për mua

“Pijmë çdo ditë kafe, e kam si…”/

Moderatorja Argjira Spanca ka folur dje publikisht për marrëdhënien që ka me nënën e partnerit të saj, balerinit Graciano Tagani. Çifti sapo janë rikthyer nga pushimet e para verore së bashku, për t’u bërë gati për sezonin e ri televiziv.

Teksa ishte e ftuar në “Ftesë në 5”, Argjira tregoi se e ka prezantuar Gracianon tek familja e saj në Prishtinë dhe se tani marrëdhënia e tyre është e zyrtarizuar.

E pritën shumë mirë. Mami e ka njohur Gracianon edhe nga ekrani se si është. Normalisht që në fillim ishte pak dyshuese që ‘Kush na qenka ky?; ‘Ku doli ky?’; ‘Ku e takove?’; ‘Si e takove?’. Mami është e dashuruar pas Gracianos dhe shpesh kur kemi ato sherret e vogla mes nesh, mami mban anën e Gracianos, sepse thotë: ‘Ti je me nerva, ai është çun i mirë, i edukuar, s’ta kthen fjalën’.

Janë krijuar aleancat. Ndërsa unë e kam aleancën me mamin e Gracianos. Për mua është shumë e rëndësishme familje, njësoj edhe për Gracianon dhe normalisht kur ka harmoni nga të dyja palët, është shumë mirë”,- tha Argjira.

Ndërkohë, e pyetur për raportin që ka me vjehrrën e saj, blogerja tha: “Pijmë çdo ditë kafe me vjehrrën. Ajo e ka punën përballë shtëpisë sime dhe jemi komshije. Çdo mëngjes që ajo vjen te puna, unë i them: ‘Hajde se kam bo kafen turke. Hajde te nusja’. Unë e bëj vetë kafen, kam qejf ta shijoj aty te ballkoni. Jam trandicionale unë.

Kur shkon për të bërë shopping m’i çon të gjitha me radhë dhe më thotë: ‘Hë, ta marr këtë, ta marr atë?’. Ka filluar të marrë këshillat e mia, stilin tim”.

“Pijmë çdo ditë kafe, e kam si…”/

Argjira zbuloi se nënën e Gracianos e thërret në emër dhe zbuloi edhe arsyen, kur tha: “Ornela e thërras, në emër, sepse e kam si shoqe të ngushtë. Me Ornelën flas çdo gjë. Që nga hallet me shoqet, që nga hallet e punës, që nga hallet me Gracianon, ajo e di çdo detaj, sepse jemi shumë shpesh bashkë.

“Pijmë çdo ditë kafe, e kam si…”/

E kam shumë xhan, nuk e konsideroj fare vjehrrë. E kam shumë xhan me të vërtet, e dua shumë. Gjithmonë mban anën time, kritikon Gracianon”.

“Pijmë çdo ditë kafe, e kam si…”/

E pyetur se cili ka qenë rasti i fundit që vjehrra i ka dalë në krah, Argjira tregoi momentin kur kishte debatuar me Gracianon, sepse i kishte ushtruar shumë trysni për shkak të punës.

“Pijmë çdo ditë kafe, e kam si…”/

Ornela i tha: ‘Ore do pushosh ti apo të të nxjerr nga shtëpia? Mos ma ngacmo gocën, se mjaftueshëm është e stresuar’. Edhe filloi: ‘Ti je si shpirt, ti do e bësh më së miri, ti do ja dalësh’”,- rrëfeu Spanca.

“Pijmë çdo ditë kafe, e kam si…”/

Më të lexuarat