BREAKING NEWS

Zgjedhjet po afrojnë! Yuri Kim shkund politikën shqiptare: Do të mbani përgjegjësi për...

Zgjedhjet po afrojnë! Yuri Kim shkund politikën shqiptare: Do të
x

Gossip

Plas keq mes kolegeve, Roza Lati shpërthen e revoltuar dhe sulmon hapur emisionin e Top Channel dhe moderatoren e njohur që e drejton: I luajnë fenë duke u fërkuar

Plas keq mes kolegeve, Roza Lati shpërthen e revoltuar dhe sulmon hapur

Moderatorja, Roza Lati, është shprehur e revoltuar ndaj qeverisë pasi sipas asaj Ligji nuk zbatohet i barabartë për të gjithë emisionet që jepen në televizionet kombëtare. Me anë të një postimi në rrjetin social Instagram ajo ka postuar videon e koleges së saj, Megi Pojani dhe shprehet se drejtuesit e emisioneve të tjera po i 'luajnë fenë duke u prekur'.

 Roza ka shprehur publikisht mendimin e saj lidhur me emisionet që janë duke u xhiruar paralelisht në televizione të tjera dhe ekzaktësisht në ‘Top Channel’, të cilat nuk kanë respektuar njësoj si ajo rregullat e pandemisë në studiot televizive.

Plas keq mes kolegeve, Roza Lati shpërthen e revoltuar dhe sulmon hapur

“Ca po ndodh keshtu????? A S’ESHTE LIGJI I BARABARTE PER TE GJITHE???? Jemi ne kohe pandemie dhe jemi nen presion qe denohemi me gjobe nese afrohemi fizikisht ne studio, ne ekran, nderkohe po shoh rubrika – dhe emisione te tjera ne televizione te tjera qe po i lujn fenë duke qene ngjit e ngjit, e duke u preke e ferkuar….. CA DREQIN ESHTE KY MUHABET?????? A s’eshte ligji i barabarte per te gjithe, PO PYES EDHE NJEHERE????!!!!!”, ka shkruar Roza në videon e publikuar në llogarinë e saj ku duket se ka shkëputur një pjesë të performancës së Megi Pojanit me balerinët e ‘Top Channel’.

Plas keq mes kolegeve, Roza Lati shpërthen e revoltuar dhe sulmon hapur

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Roza Lati (@roza_lati)

Më të lexuarat