Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Plas skandali në pallatin mbretëror/ Detaji zbukurues helmues në dasmën e Meghan Markle, si u vu në rrezik jeta e princeshës së vogël

Postuar: 14/10/2019 - 13:17

Meghan Markle ka vënë në rrezik jetën e shoqërueseve të saja të vogla gjatë dasmës së saj. Ndërkohë që kanë kaluar gati 2 vjet nga kjo ceremoni shumë e komentuar ka dalë në dritë një skandal i madh që mund t’i merrte jetën Princeshë Charlotte, por edhe shoqërueseve të tjera të vogla të Mehgan.

Gjatë ceremonisë madhështore, Meghan mbante në duar një buqetë me lule të bardha, të cilat ishin vendosur edhe në kokën e shoqërueseve  të vogla të nuses.

Pavarësisht se lulet dukeshin mjaft të bukura, ato mund të kishin rrezikuar jetën e fëmijëve.

Sipas medias britanike, kurorat ishin të përbëra nga zambaku i lugjeve, lisianthus cuscus, një bimë shumë helmuese dhe nëse gëlltitet mund të rrezikojë jetën.

Lulja është shumë e bukur me një aromë të këndshme, por mjaft e rrezikshme, ku përmban mbi 30 glikozide kardiake që pengojnë aktivitetin e pompimit të zemrës.

Në dasmë u zgjodh ky zambak pasi kishte rëndësi shumë të veçantë për princeshë Dianën.

Lidhur me këtë çështje Pallati mbretëror nuk ka dëshiruar që të flasë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 12:27

Pak muaj në parë në media u përfol se Arbana Osmani nuk do të rikthehej më në ‘Top Channel’ pas sherrit që kishte bërë më Ben Blushin.

Postuar: 18/11/2019 - 12:08

Këngëtarja Anila Mimani pas një shkëputje të gjatë i është rikthyer sërish muzikës dhe ak sjellë

Postuar: 18/11/2019 - 12:07

Biznesmeni Samir Mane zhvilloi sot një leksion me studentët e një Universiteti privat në Tiranë.

Postuar: 18/11/2019 - 11:37

Policia e Kosovës nuk e ka lejuar hyrjen në stadium të këngëtarit të njohur, Noga.

Postuar: 18/11/2019 - 11:23

Këngëtarja dhe biznesmenia, Rezarta Shkurta feston sot ditëlindjen dhe dhuratën e parë e ka marrë

Postuar: 18/11/2019 - 09:05

Moderatori dhe gazetari Arian Çani njoftoi të premten që lamë pas se ‘Sofia’ ishte la

Postuar: 18/11/2019 - 08:28

Më në fund është mësuar arsyeja e udhëtimeve të shpeshta në Turqi të Genta Ismajlit.