BREAKING NEWS

Do të shpallet “non grata” së shpejti”? Ilir Meta bën deklaratën e fortë, zbulon planin e fshehtë: Le ta bëjnë gjatë kohës që jam President! Do e paguaj vetë biletën e ekstradimit, të mi ngrijnë asetet dhe llogaritë

Do të shpallet “non grata” së shpejti”? Ilir Meta
x
BREAKING NEWS

Escobar refuzoi ta takonte, Ilir Meta: Më falni për modestinë, por...

Escobar refuzoi ta takonte, Ilir Meta: Më falni për modestinë,
x
BREAKING NEWS

Presidenti Meta zbulon datën e zgjedhjeve të pjesshme lokale

Presidenti Meta zbulon datën e zgjedhjeve të pjesshme lokale
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim plas deklaratën e fortë, tregon nëse SHBA do të zbulojë provat që kanë fundosur Sali Berishën

Yuri Kim plas deklaratën e fortë, tregon nëse SHBA do të
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim e thotë për herë të parë: Ju tregoj kush i mblodhi provat për të shpallur non grata Sali Berishën

Yuri Kim e thotë për herë të parë: Ju tregoj kush i
x
BREAKING NEWS

SHBA i tregon prangat Sali Berishës, Yuri Kim ‘i shuan çdo shpresë’: Ka prova! I iku drejtësisë...

SHBA i tregon prangat Sali Berishës, Yuri Kim ‘i shuan çdo
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim bën paralajmërimin e fortë: Ata që janë në pushtet, nëse u kërkohet llogari duhet që të…

Yuri Kim bën paralajmërimin e fortë: Ata që janë
x
BREAKING NEWS

'Ballkani i Hapur', Yuri Kim zbulon qëndrimin e SHBA-së

'Ballkani i Hapur', Yuri Kim zbulon qëndrimin e SHBA-së
x

Gossip

Po gjykohet për thyerjen e rregullave anti-Covid, polici përmend Rita Orën: Pse ajo nuk u dënua

Po gjykohet për thyerjen e rregullave anti-Covid, polici përmend Rita

PC Mark Lee, një polic nga Uellsi po gjykohet për thyerjen e rregullave anti-covid kur bota ishte në izolim.

43 vjeçari mohoi se ai ishte fajtor për sjellje të pahijshme kur bëri një shëtitje në Snowdonia me të fejuarën e tij Emma – tani gruan e tij – dhe djalin e saj të vogël që është autik.

Gjatë mbrojtjes së tij ai citoi këngëtaren shqiptare Rita Ora, prezantuesen televizive Kay Burley dhe futbollistët Kyle Walker dhe Jack Grealish, si shkelës të supozuar të rregullave ndaj të cilëve nuk u ndërmor asnjë masë.

Ndërkohë, një thyerje të madhe rregullash kishte bërë në nëntor të vitit 2020 edhe këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, të cilën avokati i policit e ka marrë si një nga shembujt që nuk është dënuar.

Rita kishte organizuar një festë ilegale në restorantin “Casa Cruiz” në Londër për ditëlindjen e saj të 30-të, në një periudhë që Mbretëria e Bashkuar ndodhej në izolim dhe tubimet me njerëz ishin rreptësishtë të ndaluara.

Kjo festë ishte ndërprerë nga policia dhe këngëtarja shqiptare kishte pranuar të paguante një gjobë vullnetare prej 10 mijë funtesh, nën premtimin se nuk do ta përsëriste më këtë gabim.