BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Gossip

“Po mos të ishte partnerja ime nuk do të isha këtu”, Kastro Zizo rrëfen se si arriti të heqë dorë prej alkoolit dhe jetës së ‘shthurur’

“Po mos të ishte partnerja ime nuk do të isha këtu”,

Artisti i njohur Kastro Zizo, rrëfeu në News24 ndryshimin rrënjësor që ka bërë në mënyrën e tij të jetesës.

Teksa tregoi lidhjen e ngushtë që ka patur me nënën e tij të ndjerë, ai tha se ikja e saj nga kjo jetë e bëri atë të shtonte dozat e abuzimit, duke menduar se aty do të gjente ngushëllim. “Më ka ngrirë zemra”, u shpreh ai, duke shtuar se pas humbjes së njeriut të tij të shtrenjtë iu hapën disa rrugë artistike që deri në atë moment nuk i kishte menduar kurrë. Artisti tha se ka raste që e ndjen energjinë e saj dhe ka një lloj ‘komunikimi’, “Shpresoj që një ditë kur të jetë fundi i ciklit tim fizik, unë të kem mundësi të takohem me të”.

Gjatë rrugëtimit të tij në jetë, të cilin mund ta cilësojmë të vështirë për shkak të varësisë së krijuar nga pija, apo siç ai shprehet nga “jeta e shthurur”, Kastro gjithmonë ka patur pranë të atin, “Ka qenë aty në çdo moment të vështirë të jetës sime. Ka qenë një shok”. Kastro tha se babai i tij është nga Frashëri i Përmetit dhe familja e tij ka lidhje me familjen Frashëri. “Ne tani jemi me mbiemër Bega, por jemi pasardhës të drejtpërdrejt të familjes Frashëri, ndryshimi ka ardhur si pasojë e ngjarjeve në familjen tonë. Para rreth disa 16 vitesh shkuam dhe në Ankara për të takuar stërstërkushërinjtë tanë”.

Kastro Zizo tashmë ka hequr dorë nga çdo abuzim, dhe ndikim të jashtëzakonshëm për këtë ka patur partnerja e tij Sara, “Po mos të ishte ajo nuk do të isha këtu, do të isha në një kafene, me listën e gjatë të borxheve të rakisë. Sara ka nxjerr në pah anën time të mirë”. Ndërkohë që djalin e vogël Danten, e cilësoi si “revolucionin shpirtëror të jetës së tij”.

Kastro u shpreh se gjëja më e mirë që ka bërë në jetë, pas fëmijëve, është heqja dorë nga abuzimet.

Moment shumë i bukur në studio ishte kur u shfaqën dy video-mesazhe nga babai dhe nga djali i tij i madh Dankan, të cilët nuk i kursyen fjalët e bukura për artistin.

Dashuria që Kastro ka për të tre fëmijët e tij është e madhe dhe e njëjtë për të gjithë. Por me sinqeritet ai pranoi se me djalin e vogël ka qenë një baba më i përkushtuar dhe i kujdesshëm, dhe kjo falë ndryshimit që ka bërë në stilin e tij të jetesës.