Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Po pse mi e dashur të trullos trurin kur të dëgjon?!” / Moderatorja e njohur thumbon Alketa Vejsiun

Postuar: 18/09/2018 - 15:07

Mbrëmjen e djeshme ngriti siparin edicioni i 5-të i spektaklit “Dance With Me”, ku 12 personazhe të famshme do të sfidojnë veten në fushën e kërcimit. Mirëpo përveç komplimentave për kastin e personazheve dhe spektaklin, ka pasur edhe kritika.

Prezantuesja e njohur Eva Idrizllari me anë të një statusi në “Facebook” shprehet se prezantimi i Alketa Vejsiut, e bën të ndërrojë menjëherë kanal.

 “U bëra kurioze për të parë programin “Dance With Me”, por e ndërrova menjëherë kanalin pasi më tmerroi stili i prezantimit të Alketës. Uhhhhh. Po pse mi e dashur artikulon me shpejtësi marramendëse, aq sa të trullos trurin kur të dëgjon?! Une kam simpati për Alketën si nje figurë televizive, por mënyra e saj e të folurit me kaq ritem të ngutshem është vërtet stresuese.” – shkruan moderatorja.

Eva, nuk nguron edhe t’i japë një këshillë Alketës, si kolegia –koleges, teksa i mëson që të ulë shpejtësine e fjalëve dhe t’u japë frymëmarrjen e duhur.

“Prezantimi i një spektakli kërkon vërtet dinamizëm dhe entuziasëm, por kjo nuk do të thotë që prezantuesja t’i nxjerrë me super shpejtësi fjalët, por t’u japë frymëmarrjen e duhur. Je shumë radiofonike, ndërsa po drejton një format televiziv. Nje këshille dashamirëse, nga përvoja.” – përfundon shkrimin në “Facebook” Eva Idrizllari.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 9

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2018 - 07:16

Fansat e një prej çifteve më të dashura për publikun shqiptar e prisnin prej kohësh lajmin e bukur nga Almeda Abazi dhe Tolgahan Sayisman.

Postuar: 22/10/2018 - 23:23

Alby Rydes, sipas mediave kosovare po pret një fëmijë nga këngëtari Flori Mumajesi.

Postuar: 22/10/2018 - 20:57

Një ish-kuzhinier në kuzhinat mbretërore, Darren McGrady, ka zbuluar se Mbretëresha Elisabeth II&

Postuar: 22/10/2018 - 20:04

Flori Mumajesit po i ndodh e njëjta gjë si reperit Drake!Emisioni ‘SevenBizz’ ka zbul

Postuar: 22/10/2018 - 19:52

Në ekranet shqiptare janë shtuar mjaft spektaklet e humorit dhe në këtë mënyrë i japin më shumë n

Postuar: 22/10/2018 - 18:41

Zaimina Vasjari e ftuar në “Shiko kush luan” zbuloi se lidhjen me bashkëshortin e ka

Postuar: 22/10/2018 - 18:31

Këngëtari i njohur shqiptar është bërë baba për herë të dytë.Këngëtari e bëri vetë të ditur lajmi