Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Polemikat morën fund/ Ja ku do të mbahet “Eurovision” vitin e ardhshëm

Postuar: 14/09/2018 - 16:53

Edicioni i 64-t i festivalit europian “Eurovision” do të mbahet në Tel Aviv vitin e ardhshëm, edhe pse më herët qeveria izraelite deklaroi se festivali do të mbahet në Jeruzalem.

Në vitin 2018, Netta Barzilai me këngën “Toy” duke marrë cmimin e parë , fitoi të drejtën që vitin tjetër Eurovisioni të mbahej në vendin e saj.

Ndryshimi i qytetit u përcaktua ditën e enjte, pas reagimeve të Ambasadës së SHBA-ve.

Izraeli hoqi nga kërkesa për të mbajtur këtë ngjarje në Jeruzalem.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/02/2019 - 16:53

Ajo po i përdor format e saj vrasëse për të promovuar linjën e saj të rrobabanjove prandaj 23 vjeçarja e adhuruar britanike Demi Rose, dukej sikur sapo kishte zbritur nga pasarela teksa shkonte në shfaqjen e Mark Fa

Postuar: 15/02/2019 - 15:24

Këngëtarja Rezarta Shkurta është mjaft aktive në rrjetet sociale, ndonëse prej kohësh nuk ka sjel

Postuar: 15/02/2019 - 11:41

Emina Cunmulaj është një prej modeleve më të njohura shqiptare, e cila ka arritur goxha famë edhe

Postuar: 15/02/2019 - 09:20

Është dashur të vinte dita e Shën Valentinit që më në fund Baby G të na prezantonte me partnerin

Postuar: 15/02/2019 - 09:17

 Kuzhinieri i njohur Alfio Rrotami dhe moderatorja Fatma Methasani janë kthyer në një nga çi