BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x
BREAKING NEWS

Meloni hap fabrikë në Serbi dhe sjell afrikanë në Shqipëri, kryeministrja italiane tallet me Edi Ramën dhe përkëdhel presidentin Vuçiç

Meloni hap fabrikë në Serbi dhe sjell afrikanë në
x
BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x

Gossip

“Portokalli ishte si Big Brother”/ Pas mbylljes së ‘Klanifornias’, Visjan Ukcenaj flet për spektaklin e humorit: Jemi rritur me ëndrrën...

“Portokalli ishte si Big Brother”/ Pas mbylljes së

Mbrëmja e parë e tetorit mblodhi para ekranit të gjithë shqiptarët me “Portokalli”, spektaklin prime time.

“Portokalli” vazhdon të shkëlqejë edhe në vitin e 20 të krijimtarisë. Këtë sezon të ri ka ardhur me shumë surpriza për publikun. Aktori i njohur i humorit, Visjan Ukcenaj, i është bashkuar kastit të madh të “Portokallisë”.

I ftuar në rubrikën “Mos i bjer me top” në “E Diell”, aktori u shpreh se është i lumtur që është pjesë e Top Channel dhe pjesë e “Portokallisë”. Visjani tha se emisioni i “Portokallisë” dikur ka qenë si “Big Brother” një sezon, që shikohej në Bllok dhe kudo.

Sipas Ukcenajt, Portokallia e ka bërë humorin të njohur si dhe u ka dhënë aktorëve një dimension tjetër.

Ronaldo: Si je? Si ka shkuar gjithë kjo periudha?

Visjani: Ka qenë në tranzicion pak i vështirë për mua, për faktin se iki nga një realitet tjetër dhe nga një ekip me të cilin pothuajse kishim 12 vite së bashku. Pak a shumë është si të ndahesh nga një lidhje. Por siç jeta n’a ka treguar, jeta vazhdon dhe ndoshta diçka që vjen më pas është akoma më e bukur, më surprizuese që ajo që kemi lënë pas.

Erjola: Je ndarë zemërthyer apo me dëshirë?

Visjani: Jo. Ndarja nuk është asnjëherë e mirë, por unë kisha fatin dhe kënaqësinë, e dëshirën e përbashkët me pronarët e Top Channel, që të isha pjesë e Top Channel. Të jesh pjesë e Top Channel është gjë e bukur, kënaqësi dhe fat. Ndoshta jo të gjithë e kanë mundësinë të jenë pjesë e Top Medias dhe unë jam shumë i lumtur që jo vetëm jam pjesë, por jam pritur si një personazh ‘i madh’ dhe unë e vlerësoj këtë pritje që më kanë bërë. Jam i lumtur që jam pjesë e Portokallisë, një ndër emisionet më të mira të humorit, madje një ndër emisionet që e ka bërë humorin të njohur dhe u ka dhënë një dimension tjetër aktorëve. Dikur Portokallia ishte siç është Big Brother një sezon, Portokallia ka qenë pothuajse 7 vite rresht, në Bllok, në çdo vend shikohej Portokallia. Jemi rritur me ëndrrën për të qenë pjesë e një emisioni të tillë.