BREAKING NEWS

“Vetëm me një urdhër”, analisti Andoni zbulon prapaskenat e marrëdhënies së presidentit me SHBA dhe parashikon zhvillime pas 24 korrikut

“Vetëm me një urdhër”, analisti Andoni zbulon
x
BREAKING NEWS

“Kush e furnizon Monikën?”, Frrok Çupi plas ‘bombën’ për Ilir Metën dhe ngre alarmin për atë që pritet të ndodhë pas 24 korrikut: Hetimet kanë ardhur në dorën e...

“Kush e furnizon Monikën?”, Frrok Çupi plas
x
BREAKING NEWS

Ben Andoni paralajmëron ‘tërmet’ në Partinë Demokratike, tregon a do ketë bashkim PD-LSI: Do hanë kokat e tyre e më pas radhën e ka...

Ben Andoni paralajmëron ‘tërmet’ në Partinë
x
BREAKING NEWS

“Kanë marrë mesazhe nga SHBA”/ Ben Andoni plas deklaratën e fortë, zbulon për çfarë i është dhënë garanci Metës dhe Kryemadhit

“Kanë marrë mesazhe nga SHBA”/ Ben Andoni plas
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur plas 'bombën', tregon çfarë e pret LSI-në: Meta nuk do ketë kohë për...

Analisti i njohur plas 'bombën', tregon çfarë e pret
x
BREAKING NEWS

“Meta-Kryemadhi po luajnë lojën”, Fatos Klosi del me deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillimet e reja: Nuk janë kaq të qetë sa duken!

“Meta-Kryemadhi po luajnë lojën”, Fatos Klosi del me
x
BREAKING NEWS

Rreziku i një katastrofe bërthamore dhe kriza më e madhe në histori që do të përjetojë Evropa, ja dy planet e frikshme që po përgatit Putin, Zelensky alarmon botën

Rreziku i një katastrofe bërthamore dhe kriza më e madhe në
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Balluku pjesë e oligarkisë politike të Ramës, rruga Kardhiq-Delvinë aferë e pastër korruptive

Spartak Braho: Balluku pjesë e oligarkisë politike të Ramës,
x

Gossip

“Prap*nica të bën të kërkosh më shumë”/ Diana Ziu kritikoi Ronela Hajatin, ndërhyn moderatorja e njohur dhe plas deklaratën e fortë

“Prap*nica të bën të kërkosh më

Moderatorja Aulona Musta ka krahasuar tekstin e këngës “Sekret” të Ronela Hajatit në Eurovision, me atë të përfaqësueses së Spanjës e cila u rendit në vendin e tretë.

Moderatorja lexoi tekstin e këngëtares spanjolle Chanel për t’iu kundërpërgjigjur kritikave për tekstin e “Sekret”.

Nga ana tjetër, kompozitorja Diana Ziu në mendimin e saj për këngën, u shpreh se sipas saj teksi i këngës “Sekret” nuk është as poezi por një tekst që s’thotë asgjë.

Pjesë nga biseda:

Ardit Çuni: Se kuptoj ku qëndron problemi me këtë poezi.

Kompozitorja Diana Ziu: Ky është ‘no comment’, asgjë nuk shkon. Dikush tha poezi, nuk është poezi, as tekst nuk është. Janë ca fjalë të vendosura me atë “hej” për t’u sinkronizuar,

Aulona Musta: Tani unë do të lexoj tekstin e spanjës:

Pik pak nga cola ime, aaa, pak e egër, lëvize pa pa pa, ja kështu, pa pa pa, prapaniza hipnotizuese të bën që ta kërkosh më shumë, më shumë , më shumë.

Ky është teksti i vendit të tretë, me qenë se Eurovisioni ka këto super standarde që ne nuk i plotësokemi dot.

Kompozitorja Diana Ziu: Në statusin tim që kam hedhur në finale që edhe vetë Eurosong ka krizat e veta për këngët që janë çuar për hir të atij që ka bërë kontratën, që e ka bërë si biznes këtë festival. Nuk marr përsipër të analizoj Eurosongun këtu. Unë nuk jam dakord me ty që bën paqe me atë gjënë që kishe përkthyer dhe që lexove dhe me këtë tekst që thotë asgjë.