BREAKING NEWS

“Hakerat po shantazhojnë”, Eksperti i IT bën paralajmërimin e fortë: Publikimet janë mesazhe, sulmi kibernetik vazhdon

“Hakerat po shantazhojnë”, Eksperti i IT bën
x
BREAKING NEWS

“Dëm katastrofik i privatësisë”/ Eksperti i kriminalistikës ngre alarmin dhe bën paralajmërimin e fortë: Bisedat e 506 mijë shqiptarëve në WhatsApp janë nxjerrë në shitje

“Dëm katastrofik i privatësisë”/ Eksperti i
x
BREAKING NEWS

SKANDALI në Qatar/ FIFA nis hetimet ndaj kombëtares serbe, vjen reagimi i ministrit të Jashtëm: Hipokrizi, Kosova pjesë e Serbisë!

SKANDALI në Qatar/ FIFA nis hetimet ndaj kombëtares serbe, vjen
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e përbashkët: Vëllezërit nga Kosova kanë paguar oligarkët për të ardhur në tokën amë! Ballkani Hapur tradhtia më e madhe

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e
x
BREAKING NEWS

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën thirrjen e fortë Bashkisë dhe e paralajmëron

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën
x
BREAKING NEWS

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare këngëtares Dua Lipa

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare
x
BREAKING NEWS

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha zbulon arsyen pse u largua nga parlamenti

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha
x
BREAKING NEWS

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë, deputetët e PD-së marrin vendimin e papritur! Çfarë ndodhi?

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë,
x

Gossip

Prej kohësh vuante nga sëmundja e Parkinsonit, ndahet nga jeta këngëtarja me famë botërore

Prej kohësh vuante nga sëmundja e Parkinsonit, ndahet nga jeta

Këngëtarja fituese e Grammy-t, Jody Miller ka vdekur në moshën 80-vjeçare. Këngëtarja e njohur ka ndërruar jetë në shtëpinë e saj në Blanchard të Oklahomas, nga komplikimet e sëmundjes së Parkinsonit. Legjenda e muzikës ishte një nga artistet e para fituese të çmimit Grammy në Oklahoma.

Prej kohësh vuante nga sëmundja e Parkinsonit, ndahet nga jeta

Hiti i parë i madh i Miller-it erdhi në vitin 1964 me këngën e saj “He Walks Like a Man”, e ndjekur nga “Queen of the House”, e cila i dha asaj një çmim Grammy për performancën më të mirë femërore në 1966. Miller ishte një nga këngëtaret femra pioniere të zhanreve të ndryshme, duke kaluar nga pop/folk në country.

Karriera e saj u ngrit vetëm në vitet 1970 kur nënshkroi me Epic Records.”Jodi Miller kishte këtë aftësi të lindur, të dhënë nga Zoti për të performuar dhe komunikuar me tonet dhe nuancat më të bukura ,” tha në një deklaratë zëdhënësja e Miller, Jennifer McMullen.