BREAKING NEWS

“Vetëm me një urdhër”, analisti Andoni zbulon prapaskenat e marrëdhënies së presidentit me SHBA dhe parashikon zhvillime pas 24 korrikut

“Vetëm me një urdhër”, analisti Andoni zbulon
x
BREAKING NEWS

“Kush e furnizon Monikën?”, Frrok Çupi plas ‘bombën’ për Ilir Metën dhe ngre alarmin për atë që pritet të ndodhë pas 24 korrikut: Hetimet kanë ardhur në dorën e...

“Kush e furnizon Monikën?”, Frrok Çupi plas
x
BREAKING NEWS

Ben Andoni paralajmëron ‘tërmet’ në Partinë Demokratike, tregon a do ketë bashkim PD-LSI: Do hanë kokat e tyre e më pas radhën e ka...

Ben Andoni paralajmëron ‘tërmet’ në Partinë
x
BREAKING NEWS

“Kanë marrë mesazhe nga SHBA”/ Ben Andoni plas deklaratën e fortë, zbulon për çfarë i është dhënë garanci Metës dhe Kryemadhit

“Kanë marrë mesazhe nga SHBA”/ Ben Andoni plas
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur plas 'bombën', tregon çfarë e pret LSI-në: Meta nuk do ketë kohë për...

Analisti i njohur plas 'bombën', tregon çfarë e pret
x
BREAKING NEWS

“Meta-Kryemadhi po luajnë lojën”, Fatos Klosi del me deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillimet e reja: Nuk janë kaq të qetë sa duken!

“Meta-Kryemadhi po luajnë lojën”, Fatos Klosi del me
x
BREAKING NEWS

Rreziku i një katastrofe bërthamore dhe kriza më e madhe në histori që do të përjetojë Evropa, ja dy planet e frikshme që po përgatit Putin, Zelensky alarmon botën

Rreziku i një katastrofe bërthamore dhe kriza më e madhe në
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Balluku pjesë e oligarkisë politike të Ramës, rruga Kardhiq-Delvinë aferë e pastër korruptive

Spartak Braho: Balluku pjesë e oligarkisë politike të Ramës,
x

Gossip

Çfarë ndryshimi! Presidenti Zelensky fotografohet në krah të bashkëshortes së tij për herë të parë që nga fillimi i luftës

Çfarë ndryshimi! Presidenti Zelensky fotografohet në krah

Volodymyr Zelensky është fotografuar me bashkëshorten e tij Olena për herë të parë që kur Rusia pushtoi Ukrainën pothuajse tre muaj më parë.

Çifti u panë së bashku në funeralin e presidentit të parë të vendit në Kiev. Volodymyr dhe Olena Zelensky ecnin së bashku dhe vendosën lule në arkivolin e Leonid Kravchuk, i cili ishte presidenti i parë që udhëhoqi Ukrainën e pavarur pas rënies së Bashkimit Sovjetik në 1991.

Çfarë ndryshimi! Presidenti Zelensky fotografohet në krah

Ai ndërroi jetë në fundjavë, në moshën 88-vjeçare, pas një ‘sëmundjeje të gjatë’.

Çiftit Zelensky iu bashkuan personalitete të tjera, përfshirë kryetarin e bashkisë së Kievit, Vitaly Klitschko.

Çfarë ndryshimi! Presidenti Zelensky fotografohet në krah

Dalja në publik e Olenas vjen një muaj pasi ajo zbuloi se ka komunikuar vetëm në telefon me bashkëshortin e saj që nga shpërthimi i luftës, nga frika se mos bashkimi i tyre në kryeqytetin ukrainas do të rrezikonte atë dhe dy fëmijët e tyre të vegjël.

Çfarë ndryshimi! Presidenti Zelensky fotografohet në krah

Teksa kujtoi momentin kur filloi lufta, Olena tha: “Zelensky më zgjoi kur dëgjoi raketat e para ruse në qytet dhe më tha ‘Filloi’.”

Ndërsa trupat ukrainas mbërriten për të mbrojtur Volodymyr Zelensky nga ushtarët rusë, Olena dhe fëmijët e tyre Aleksandra, 17 vjeç dhe Kiril, 9 vjeç, u larguan.

Çfarë ndryshimi! Presidenti Zelensky fotografohet në krah

Nuk dihet saktësisht se kur ajo u kthye në Kiev, por çifti kaluan të paktën gjashtë javë të ndarë.

Çfarë ndryshimi! Presidenti Zelensky fotografohet në krah

E pyetur se çfarë u tha fëmijëve të saj, Zonja e Parë tregoi për revistën Vogue: “Nuk ka nevojë t’u shpjegojmë asgjë fëmijëve. Ata shohin gjithçka, si çdo fëmijë në Ukrainë. Sigurisht, kjo nuk është diçka që fëmijët duhet ta shohinm, por nuk mund të fshehësh asgjë prej tyre.”