Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Princ Harry dhe dukesha Meghan Markle kërkojnë pavarësinë nga pallati mbretëror, zbuloni si ka reaguar Mbretëresha Elizabeth pas kësaj

Postuar: 18/03/2019 - 19:51

Mbretëresha Elizabeth e ka refuzuar propozimin për pavarësi të Princ Harry-t dhe Meghan Markle. Dyshja ka kërkuar që shtëpia e tyre të ishte totalisht e pavarur nga pallati ‘Buckingham’, por kjo ka qenë e pamundur për shkak të disa strukturave institucionale që nuk e lejojnë diçka të tille.

Kujtojmë se Meghan është dukesha e Sussex dhe nëse mbretëresha e lë të pavarur çiftin, ajo ka frikën se vendi do të kërkojë të jetë i pavarur nga mbretëria.

Kjo ka bërë që Elizabeth mos ta aprovojë këtë kërkesë të tyre, megjithatë javën e kaluar ajo lejoi që dyshja të ketë një staf të ri, të ndryshëm nga ai i Katte Middleton dhe Princ William.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/04/2019 - 15:50

Aktori i njohur, ka treguar mbrëmjen e djeshme se përse nuk dëshiron të largohet nga Shqipëria.

Postuar: 20/04/2019 - 14:58

Këngëtarja me famë botërore dhe shumë e dashur edhe për publikun shqiptar Adele, ka konfirmuar nd

Postuar: 20/04/2019 - 12:34

Adi Krasta është një ndër emrat më të njohur të ekranit shqiptar, i cili në profilin e tij në Ins

Postuar: 20/04/2019 - 11:40

U ndodh shpesh personazheve të njohur të ekranit që të përballen me komente apo mesazhe të pakënd

Postuar: 20/04/2019 - 10:59

Ajo konsiderohet si vajza e motit më seksi në botë.

Postuar: 20/04/2019 - 10:18

Gjyshja e  Besit, Ija që të gjithë e njohim festoi mbrëmjen e djeshme 80 vjetorin.

Postuar: 19/04/2019 - 22:24

Këngëtarja Besa Kokëdhima, e njohur dhe si  vajza e kreut të ‘Zgjidhja’ Koço K