BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Gossip

Princ William tërheq vëmendjen: Përqendrohuni në shpëtimin e planetit Tokë, ta ruajmë dhe jo të përpiqemi të...

Princ William tërheq vëmendjen: Përqendrohuni në

“Shpëtimi i Tokës është më i rëndësishëm sesa kërkimi i jetës në planetët e tjerë”, kështu u shpreh Princi William në një intervistë për BBC.

Ky është një çmim prestigjioz për ata që japin një zgjidhje për të ndihmuar ndjeshëm mjedisin.

Duka i Kembrixhit sugjeroi që ne kemi nevojë për disa nga mendjet më të mëdha të botës "për të ruajtur këtë planet, duke mos u përpjekur që të gjejmë planetët të tjera për të shkuar dhe për të jetuar".

Princ Ëilliam, ju referua turizmit hapësinor, vetëm disa ditë pasi aktori i Hollivudit Ëilliam Shatner u bë personi më i vjetër që shkoi në hapësirë.

Shatner u dërgua në hapësirë ??në kapsulën nën-orbitale ‘Blue Origin’ të krijuar nga miliarderi dhe personi më i pasur në botë, Jeff Bezos, duke ndjekur gjurmët e mbi 500 të tjerëve deri më tani.

Që nga korriku 2021, gjithsej 574 njerëz nga 41 vende kanë shkuar në hapësirë, sipas kriterit të FAI.