BREAKING NEWS

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte përdhunimin nga disa persona, kush është shefi i lartë i Policisë: I kërkoi favore seksuale dhe mbesës së shkrimtarit të madh Martin Camaj

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte
x

Gossip

Princi britanik Charles doli me koronavirus, Meghan merr vendimin e prerë ndaj Harry-t

Princi britanik Charles doli me koronavirus, Meghan merr vendimin e prerë

Princi  britanik Charles, ka rezultuar pozitiv me sëmundjen vdekjeprurëse të koronavirusit. Ndërkohë, djali i tij Harry i cili tashmë  është në Kanada së bashku me bashkëshorten e tij, i  është ndaluar që të shkojë ta vizitojë të atin që po kalon ditë të vështira. Sipas burimeve të brendshme të oborrit mbretëror bëhet me dije se është Meghan Markle ajo që ja ka ndaluar rreptësisht udhëtimin burrit të saj në këto kohë të vështira.

“Meghan tha se Harry ka kontaktuar me të atin dhe sigurisht është i mërzitur për situatën. Ata të dy janë të mërzitur pasi do të dëshironin të bënin diçka nëkëtë situatë”.- shruhet në mediat britanike.

Ndërkohë princi Charles i cili  është në moshën 71-vjeçare konsiderohet si pacient ime rrezikshmëri të lartë. Ai është në vetë-izolim në kështjellën Balmoral në Skoci me bashkëshorten Camilla.

Ndërkohë në një postim në rrjetin social të ‘Instagramit, çifti u ka bërë thirrje të gjithë fansave që të bashkohen për të luftuar koronavirusin.

“Në këto kohë të pasigurta, më shumë se kurrë kemi nevojë për njëri-tjetrin, na nevojitet njëri-tjetri për mbështetje, për të vërtetën dhe për t’u ndjerë më pak vetëm”, -shkruanin ata.

Edhe në Europë, gjendja nuk është e mirë pasi përhapja vazhdon ende me të njëjtën shpejtësi. Bllokimi i pjesshëm në Gjermani do të vazhdojnë edhe për pak kohë. Italia dhe Spanja vijojnë më shifra të frishme të vdekurisht çdo ditë. Deri më tani Italia ka shënuar 86,498të infektuar, ndërsa Spanja ka 64,059 viktima dhe 64,059 të infektuar./ DailyMail

Më të lexuarat