BREAKING NEWS

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund "makthi" rus, Von der Leyen jep lajmin fantastik

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund
x
BREAKING NEWS

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë zbulon se çfarë po ndodh në vend

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë
x
BREAKING NEWS

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin paralajmërimin, zbulojnë planet e Putinit për Ballkanin

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet nafta, benzina dhe gazi

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet
x
BREAKING NEWS

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha “syri” i Moskës në Tiranë, ja kush është oligarku rus që ka shpërndarë para në Shqipëri dhe ka bashkëpunuar me kreun e “Foltores”

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të përjashtohen nga politika, kreu i “Foltores” nis kërcënimet ndaj deputetëve të PD që kanë paralajmëruar votimin e nismës së dekomunistizimit

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë të dobëta dhe asgjë nuk është e garantuar, kërkon nga qeveria që të zgjedhë se cilën rrugë do ndjekë, me Perëndimin apo me Lindjen

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë
x
BREAKING NEWS

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta hedhë në erë Evropën, Dodik kërkon të instalojë në Ballkan skemën që po përdor Vladimir Putini në Ukrainë

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta
x

Gossip

“Prioritet shëndeti mendor”/ Aktori i ‘Spider Man’ merr vendimin drastik: Kam vendosur të...

“Prioritet shëndeti mendor”/ Aktori i ‘Spider Man’

Tom Holland, ylli i “Spider-Man: No Way Home”, ka lajmëruar se do të shkëputet nga rrjetet sociale pasi siç thotë ai, shëndeti i tij mendor është prioritet.

Siç ka shpjeguar në një video që ka postuar në Instagram, aktori thotë se si Instagrami ashtu edhe Twitteri janë rrjete që mbistimulojnë dhe “mbytin” përdoruesin.

Ai shtoi se “bie në një kurth” kur lexon gjëra për veten në internet, gjë që përfundimisht dëmton shëndetin e tij mendor.

“Kështu që thashë se do të bëj një hap prapa dhe do ta fshij aplikacionin”, tha ai.

Holland, i cili ka më shumë se 75 milionë ndjekës në të dy rrjetet, mbështet një grup të fokusuar në shëndetin mendor të adoleshentëve duke krijuar aplikacione speciale.

Ai madje komentoi në video se ka një stigmë të tmerrshme për shëndetin mendor.

“Të kërkosh ndihmë nuk është asgjë për t’u turpëruar, por është më e lehtë të thuhet sesa të bëhet”, tha ai.

“Shpresa është që këto aplikacione do të jetë një hap i parë që të gjithë të jenë më të shëndetshëm dhe më të lumtur”, shtoi aktori.

Holland nuk është i vetmi nga kasti i “Spider-Man” që njoftoi tërheqjen e tij nga rrjetet sociale.

Po kështu edhe Zendaya (me të cilën ai është në një lidhje), vitin e kaluar u shpreh se ndjekësit e saj duhet të “marrin kohën e tyre” kur duan të bëjnë një pushim nga rrjetet sociale.