BREAKING NEWS

Autoritetet italiane tregojnë çfarë pritet: Lufta nuk është fituar ende, nuk ka kthim në normalitet. Komisioneri i emergjencës shëndetësore tregon se vendi do të dalë nga kjo dramë vetëm nëse...

Autoritetet italiane tregojnë çfarë pritet: Lufta nuk
x

Gossip

Mbahen sot homazhet për legjendën Kobe Bryant dhe vajzën e tij, zbulohen detaje

Mbahen sot homazhet për legjendën Kobe Bryant dhe vajzën e tij,

Një muaj pas tragjedisë që trishtoi botën, do të mbahen homazhe publike për Kobe dhe Gianna Bryant.

Homazhet do të mbahen në Staples Center, shtëpinë e skuadrës së basketbollit ‘Los Angeles Lakers’.

Eventi do të nisë në orën 10:00 dhe do të transmetohet në “Yahoo Sports”.

Për ceremoninë e homazheve dolën në shitje 20.000 bileta, ndërsa çmimet e tyre varionin nga 24.02 deri në 224 dollarë, sipas numrave që Kobe (24) dhe Gianna (2) mbanin në fanellat e tyre.

Sipas “Los Angeles Times”, fitimet e biletave do t’i dhurohen organizatës së bamirësisë “Mamba & Mamacita Sports”, e riemëruar nga Vanessa Bryant në nder të bashkëshortit dhe vajzës së humbur.